Hlavní navigace

Před pětapadesáti lety začalo pravidelné televizní vysílání

24. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 2. 2009

Významné výročí si dnes připomíná Česká televize. Přesně před pětapadesáti lety totiž začalo pravidelné vysílání tehdejší ČST. Československá televize byla státní organizací a pro Československo zajišťovala vysílání od roku 1953. V té době však stejně jako ostatní média podléhala velmi silné cenzuře. Pamětníci mohou vzpomenout, že signál se šířil z prostor Měšťanské besedy a vysílalo se pouze dva dny v týdnu a signál se do světa šířil z rozhledny na pražském Strahově.

Koncem února následujícího roku bylo toto vysílání prohlášeno za pravidelné. Jak připomněla ČTK, počet vysílacích dnů se postupně rozšiřoval, ale na možnost strávit před blikajícími obrazovkami televizorů všech sedm večerů v týdnu si diváci museli počkat až do prosince 1958. Druhý program státní televize se do éteru rozběhl na jaře 1970 a za dobu své existence získal několik Československých prvenství. Např. v květnu 1973 se zde začalo poprvé pravidelně vysílat v barvě.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).