Hlavní navigace

Předáním TPP práce ČTÚ nekončí, uvedl jeho šéf

8. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
8. 4. 2008

Pavel Dvořák, šéf Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), dnes na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě připomněl, že Technický plán přechodu (TPP) v žádném případě neřeší otázky informační kampaně.

Dokument je pouze jakýmsi kalendářem termínů digitalizace a i tady dává poměrně velkou vůli. Definuje totiž pouze zhruba šedesát velkých vysílačů. Zbytek, přibližně sedmnáct set vysílačů menšího výkonu, si můžou regulovat provozovatelé sítí sami. Zároveň šéf ČTÚ zdůraznil, že na TPP nelze klást požadavky, jako je např. zavedení mobilní televizi nebo vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Pokud TPP nebude, můžeme na předchozí dvě věci zapomenout, prohlásil Dvořák.

BRAND

Přípravou TPP každopádně práce na digitalizaci pro ČTÚ nekončí. Musíme vydat vyhlášku po stanovení pokrytí, neboli jak se bude stanovovat a měřit pokrytí zemského digitálního vysílání. Vydáme také plán identifikátorů sítí, aby se set-top-boxy a televize nehádaly, odkud mají přijímat signál, a požádáme o vydání plánů rozvoje sítí jejich operátory, vyjmenoval některé z dalších úkolů svého úřadu Pavel Dvořák.

ČTÚ bude také pokračovat ve výpočtech plánovaného pokrytí a počítá s tím, že bude nadále vést koordinační jednání s okolními státy. Dále připraví řízení pro držitele přídělu kmitočtů na mobilní televizi. V září má ČTÚ vydat první zprávu o vývoji situace a také informace o tom, jak to s přechodem na zemské digitální vysílání v jednotlivých krajích vypadá i jaké jsou tu plány do budoucna.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).