Hlavní navigace

Předběžná opatření odtajněna, Skylink s novým ceníkem a novinky u Astry

2. 7. 2016
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Markíza i Nova pokračují ve zveřejňování předběžných opatření, omezujících šíření jejich programů na českém a slovenském trhu.

Markíza zveřejnila předběžné opatření pro český trh

Minulý týden zveřejnila společnost Markíza Slovakia text usnesení Krajského soudu v Brně, ve kterém tento soud nařizuje tři předběžná opatření. Server DigiZone oslovil Krajský soud v Brně a ten nám prostřednictvím mluvčí Simony Tesařové sdělil, že žalovanou stranou je akciová společnost SATT a právním zástupcem Markízy je Radan Kubr.

 Víme, koho Markíza žalovala

Nova bližší podrobností zatím nesdělila

Podle tiskové zprávy má podobné předběžné opatření jako Markíza-Slovakia i společnost CET 21, v tomto případě pro slovenský trh. Jak serveru DigiZone potvrdila mluvčí Anna Suchá, předběžné opatření je vydáno na jednoho konkrétního distributora, jehož jméno ale Suchá nesdělila a ani předběžné opatření neukázala.

Tisková mluvčí TV Nova Anna Suchá

Také Nova dostala předběžné opatření zakazující šíření jejích kanálů

Změny u Skylinku

Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, lucemburská společnost M7 Group, informoval o změnách ve svých službách. Týkají se zdražení balíčku CS Film + CS Mini a také slovenských dekódovacích karet.

Skylink vydal nový ceník služeb. Začne platit od srpna

Skylink také k 1. červenci ruší nejlevnější základní balíček programů Mini, který vyšel měsíčně na 179 korun. Zákazníky i po tomto datu převádí bez dalších poplatků. Zákazníci tak dostanou navíc programy Filmbox, Sport5, Crime & Investigation, Fishing & Hunting, History Channel HD, E! Entertainment, MTV Europe CZ, Nickelodeon, LEO TV a Penthouse.

Skylink nečekal. K balíčku Mini přidává programy z balíčku Smart už teď

Známý seriálový kanál, na němž můžete najít např. výborný Hawaii Five-0, se vrací do nabídky největšího domácího satelitního operátora.


Autor: AXN

AXN od pátku opět u Skylinku

Astra představila HDR a propaguje Ultra HD

S viceprezidentem společnosti SES Astra a zároveň regionálním šéfem pro oblast střední Evropy Martinem Ornass-Kubackim jsme se sešli v zákulisí konference Digimedia 2016. Náš rozhovor se tak točil kolem témat, kterým se věnovala i samostatná konference, tedy budoucnosti televizního vysílání, novým standardům a formátům, ale také probíhajícím změnám nejen v oblasti technologie a vývoji obchodních a platebních modelů.


Autor: Karel Choc

Martin Ornass-Kubacki

Martin Ornass-Kubacki: Satelitní operátoři jsou na nástup Ultra HD vysílání připraveni nejlépe

O technologii HDR, tedy High Dynamic Range, se tvrdí, že je přelomová a důležitější než rozlišení Ultra HD. První dva testy v domácích podmínkách má náš redaktor Bohumil Herwig za sebou a kloní se k tomu, že tento názor má něco do sebe. Obraz je jasnější a zřetelnější v detailech, a to jak světlých, tak tmavých, a jednoduše řečeno namísto „černochů v tunelu“ vidíte detail. Ti, kdo zachytí družici Astra 19,2 °E a mají televizor, který tuto technologii podporuje, si podle níže uvedených parametrů mohou testovací kanál naladit (pokud se nenaladil automaticky) a usoudit tak sami, zda nabízí realističtější prožitek, či nikoli.

Astra vysílá s HDR. Máme pro vás snímky z televizoru Philips 43PUS6561

Uvažujete o koupi nového televizoru?

Jaké jsou vlastně nejlepší zobrazovací technologie současnosti, co umí SUHD a jaké jsou aktuální trendy v nových technologiích? Co znamená novinka v podobě Quantum dot displeje, tedy obrazu bez snížení jasu nebo jakéhokoliv zkreslení, co si představit pod pojmem HDR 1000, který přináší reprodukci jasného obrazu s hlubokým kontrastem, a co dokáže Ultra black vrstva absorbující světelné odlesky od televizoru?

Čtenářský rozhovor s Liborem Bauerem, produktovým manažerem Samsungu pro televizory

Televizor s úhlopříčkou 147 cm (72 990 Kč, resp. 2699 €) zjevně není primárně určen k instalaci na stěnu. Ale jde to a příručka to i popisuje. Rozhodně by to ale byla škoda, protože by se ztratil unikátně koncipovaný podstavec ve tvaru „A“. Oddělenému zvukovému subsystému (klasická zvuková lišta) by to naopak bylo nejspíše jedno. Avšak připojuje se kabelově, takže by se musel instalovat na zeď k panelu hodně natěsno. K instalačním otázkám se ale ještě dostaneme. Tohle je totiž notně atypický televizor a takových právě mnoho není. Je ale dobře, že masový výrobce má odvahu navrhnout, vyrobit a prodávat něco takového. Kdyby to bylo Loewe, nepřekvapilo by nás to. To má takovéto chuťovky v popisu práce, ale tady?

Panasonic TX-58DX800: atypický krasavec s posledními vychytávkami

Společnost LG Electronics deklarovala kompatibilitu svých televizorů s budoucím vysíláním DVB-T2/HEVC. Zeptali jsme se proto dalších výrobců, jak to vidí oni.

Deklarace kompatibility s budoucím DVB-T2? Žádný výrobce TV se nepřidá

Na webových stránkách Kasa.cz už nějaký čas běží akce na TV Panasonic, které mají zvládat budoucí vysílání s kodekem H.265/HEVC. Bohužel ani jeden z uváděných přístrojů ho neumí.

Chcete televizor s DVB-T2/HEVC? Pozor na nákup na Kasa.cz

Kasa.cz: prodej TV s DVB-T2/HEVC, oficiální vyjádření

Stručně

Provozovatel stanic Mňam a Mňau TV Pál Milkovics představil na setkání s novináři plány ohledně spuštění další stanice s pracovním názvem Z24, tedy Zprávy24.

Milkovics upřesnil podobu plánované třetí stanice, mělo by jít o zpravodajský kanál

Programový balíček Sport získají diváci na šest měsíců zdarma, pokud si nejpozději do tří měsíců od zakoupení televizoru nebo monitoru s TV tunerem značky Samsung objednají i služby Nové Digi TV.

Samsung a Digi CZ nabízejí společnou akci, k nové televizi dostanete sportovní balíček na půl roku

Český rozhlas bude ještě minimálně dalších pět měsíců využívat služeb Českých Radiokomunikací pro experimentální vysílání vybraných stanic ve formátu DAB+ na území hlavního města Prahy a jejího bezprostředního okolí.

Pilotní DAB+ vysílání Českého rozhlasu bude pokračovat i v druhé polovině letošního roku

Cloud23

Poté, co satelitní platforma FreeSat nabízela během květnového mistrovství světa v hokeji program ČT Sport v HD rozlišení pouze dočasně, zařazuje od začátku července tento program do standardní nabídky už nastálo.

Stanice ČT Sport HD začala vysílat v nabídce satelitní služby freeSAT. Obrázek lze zvětšit.

FreeSat zařadil do stálé nabídky ČT Sport ve vysokém rozlišení

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).