Hlavní navigace

Předseda ČTÚ předpokládá vypnutí analogového Ústí a Plzně v příštím roce

Sdílet

Zemské analogové vysílání televize skončí na Ústecku a na Plzeňsku zřejmě už v roce 2008. Na dnešním pravidelném setkání s novináři to uvedl předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák. Z vysílače Buková hora u Ústí nad Labem nastupující digitální televize vysílá od 1. července letošního roku, z plzeňského Krašova by měla podle předsedy ČTÚ odstartovat v prvním čtvrtletí roku 2008.

BRAND Vasky

Vypínání analogového vysílání bude v Česku probíhat podle Technického plánu přechodu (TPP) od západních Čech proti směru hodinových ručiček. Severočeský region stojí mimo TPP, Česká republika tu musí ale uvolnit 12. televizní kanál německým sousedům pro digitální rozhlas. Zatím je na něm přitom šířená komerční televize Nova, pro kterou není k dispozici náhradní kmitočet pro analogové vysílání.

ČTÚ příští týden seznámí veřejnost také s výsledky měření pokrytí digitálního signálu z ústecké Bukové hory, které úřad ve spolupráci se společností Radiokomunikace jako s provozovatelem multiplexu prováděl a nyní je vyhodnocuje.