Hlavní navigace

Předseda RRTV je pro změnu definice celoplošného vysílání

29. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
29. 4. 2008

Definice celoplošného televizního vysílání v zákoně je zastaralá a potřebovala by změnit. Myslí si to předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Václav Žák. Podle současného znění zákona musí celoplošné pozemně šířené televize pokrývat signálem ze zemských vysílačů minimálně 70 procent obyvatel České republiky.

UXD

V dnešní době, kdy většina televizních programů vysílá kombinovaným způsobem a využívá také satelit a kabelové rozvody, by bylo dobré všechny tyto platformy sčítat, řekl Žák na pondělní konferenci Digitální televize, pořádané Institute for International Research. Názor podpořil i generální ředitel hudební televize Óčko Jiří Balvín.

My chceme pokrýt až 90 procent populace, ale samozřejmě ne jenom z pozemních digitálních sítí, uvedl Balvín. Podmínku 70 procent dodržíme, dodal. Pokud by ale některá z nových digitálních televizí usoudila, že se jí vyplatí pokrýt jen některá velká města a zbytek populace by chtěla oslovovat po satelitu a kabelu, porušila by tím podle Žáka licenční podmínky. Za opakované porušení těchto podmínek by pal provozovatel mohl přijít o licenci.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.