Hlavní navigace

Předseda RRTV má problém se satelitem, šéf ČAEK má doma osm televizí

26. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 11. 2008

Netradiční pohled na digitalizaci televizního vysílání nabídli v úterý na konferenci Teleinformatika 2008 účastníci diskusního panelu věnovaného digitálnímu vysílání. Předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Václav Žák přiznal, že se potýká s výpadky signálu satelitní televize, a ředitelka sekce A ministerstva kultury Petra Smolíková si zase posteskla, že jejím rodičům na Praze 4 kostičkuje obraz u zemské digitální televize.

K TÉMATU: Také předsedovi Rady ČTÚ „nejde televize“, má problém s STA

cif - debata 2

Dělám si takový soukromý průzkum na své manželce, která původně sledovala základní čtyři televizní programy přes analog, teď jich má třicet přes satelit, ale když je bouřka, nevidí nic, když fouká vítr, nahne se jí anténa, takže se mě ptá, jestli lidem říkáme, že tohle je ta digitalizace. Tak nevím, jestli se lidé nevrátí ke čtení knížek…, prohlásil Žák. Pokud ten obraz nebude nebo bude kostičkovat jako u mých rodičů na Praze 4, asi se dočkáme stížností, přitakala šéfovi RRTV Petra Smolíková.

Z trošku jiného úhlu pohledu vzal svůj vztah k televizi Zdeněk Vaníček, prezident České asociace elektronických komunikací (ČAEK), která sdružuje telekomunikační operátory a kabelové společnosti. Já jsem velice chudý člověk, ale mám doma osm televizí. Nesnesl bych pocit, že by v některé z místností v našem domě nebyla televize, řekl.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).