Hlavní navigace

Překáží vám na klávesnici Caps Lock?

18. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Současné klávesnice oplývají různými nadstandardními a speciálními klávesami, ovšem trnem v oku jistého Pietera Hintjensa je paradoxně jedna z těch tradičních, tedy konkrétně Caps Lock. Pieter Hintjens chce prostřednictvím kampaně CAPSoft iniciovat veřejnou diskuzi o zrušení této klávesy případně o omezení její velikosti nebo přemístění na jiné místo. Na běžných klávesnicích pro stolní počítače Caps Lock zabírá značné místo nad levým Shiftem. Pieter Hintjens tvrdí, že klávesa se už příliš…

Současné klávesnice oplývají různými nadstandardními a speciálními klávesami, ovšem trnem v oku jistého Pietera Hintjensa je paradoxně jedna z těch tradičních, tedy konkrétně Caps Lock. Pieter Hintjens chce prostřednictvím kampaně CAPSoft iniciovat veřejnou diskuzi o zrušení této klávesy případně o omezení její velikosti nebo přemístění na jiné místo. Na běžných klávesnicích pro stolní počítače Caps Lock zabírá značné místo nad levým Shiftem. Pieter Hintjens tvrdí, že klávesa se už příliš nepoužívá (bohužel žádným průzkumem své tvrzení nepodložil) a že její nevědomé stisknutí může způsobit problémy.

Nevím, zda-li výrobci klávesnic v dohledné době od klávesy Caps Lock upustí, ale autorovi kampaně se už podařilo rozproudit poměrně zajímavou veřejnou debatu, což dokazují komentáře pod články na serverech Slashdot, nebo Engadget A jaký názor na to máte vy? (Wired)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.