Hlavní navigace

Překvapení pro zákazníky satelitní služby Digi TV, zmizelo jim AXN

26. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 2. 2009

Nepříjemné překvapení potkalo včera abonenty satelitní platformy Digi TV. Na frekvenci 12643/H s SR 27500 a FEC 3/4 totiž zmizelo vysílání kanálu AXN Romania, které bylo určeno s českou audio stopou také pro tuzemský trh. Diváci měli nejprve pouze černou obrazovku, poté však bylo vysílání nahrazeno jiným programem. Kanál je označen jako RTS a jde o signál rumunské regionální stanice Radioteleviziunea Severin.

ICTZ23

Podobně své abonenty překvapila Digi TV již jednou, a to když nahradila loni v listopadu vysílání hudební televize VH1 programem rumunské hudební Kiss TV. VH1 se však opět na svou pozici později vrátila. Ke změně na kmitočtu 12643 s horizon­tální polarizací nedochází poprvé. V srpnu 2008 vysílal na doposud určené pozici pro kanál AXN program Filmbox společnosti Help Film. Jeho zařazení se však už diváci této platformy nedočkali. Důvodem bylo pravděpodobně nelegální šíření ze strany operátora.

AXN v češtině (plus v maďarštině a rumunštině) však paradoxně v platformě Digi TV dostupné je, a to konkrétně na sousední frekvenci 12643/V. Jeho signál však není určen pro tuzemské abonenty. Zde je pro ně kódován systémy Nagravision 2 a 3. Program si získal oblibu mezi abonenty zejména proto, že jako první nasazuje do programu premiérové řady seriálů jako je Dr. House, Kriminálka New York nebo Ztraceni.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.