Hlavní navigace

Přeladění CS Linku a Skylinku bude probíhat šest hodin. Víme víc

31. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
31. 1. 2012

satelitních operátorů CS Link a Skylink proběhne dnes v noci pravděpodobně největší přelaďování, které jejich zákazníci zažili. O tom už jste si na DigiZone.cz mohli dnes dopoledne přečíst. Redakci našeho webu se však podařilo získat předběžný harmonogram, jak bude toto přelaďování probíhat. Operace by měla probíhat po dobu několika hodin, konkrétně mezi půlnocí a šestou hodinou ranní.

BRAND23 Workshop

K TÉMATU: Poslední den před velkým přelaďováním v satelitním Skylinku a CS Linku

Na přelaďování a přesunu kanálů se začne pracovat od půlnoci a vše by mělo být hotové do šesté hodiny ranní. První programy se na nových pozicích začnou objevovat pravděpodobně okolo třetí hodiny, uvedl pro DigiZone.cz Michal Šuran, mluvčí telekomunikačního operátora Towercom, který má částečně chod služeb CS Link a Skylink na starosti. Na operaci budou pracovat dva týmy – jeden v Praze a druhý v Bratislavě – které spolu budou neustále v kontaktu. Definitivně ukončen má být i provoz původního slovenského transpondéru s neplacenými programy. Původně se plánovalo, že kmitočet 12565 půjde ještě nějaký čas v souběhu s frekvencí 11836.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).