Hlavní navigace

Premiér chce, aby si úřady aktivovaly datové schránky do konce týdne

20. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Všechny orgány státní moci si mají aktivovat datové schránky nejpozději do konce tohoto týdne. Chce to po nich premiér Jan Fischer. Budeme žádat u všech orgánů veřejné moci, aby ty datové schránky byly spuštěny už do konce tohoto týdne, aby ten systém byl připraven, abychom případně odhalili některá rizika, která by nás po tom mohla potkat, řekl včera po zasedání vlády. S ostrým provozem se má začít od 1. listopadu, nicméně z těch povinně zřízených datových schránek je v současnosti aktivováno…

Všechny orgány státní moci si mají aktivovat datové schránky nejpozději do konce tohoto týdne. Chce to po nich premiér Jan Fischer. Budeme žádat u všech orgánů veřejné moci, aby ty datové schránky byly spuštěny už do konce tohoto týdne, aby ten systém byl připraven, abychom případně odhalili některá rizika, která by nás po tom mohla potkat, řekl včera po zasedání vlády. S ostrým provozem se má začít od 1. listopadu, nicméně z těch povinně zřízených datových schránek je v současnosti aktivováno jen 14 procent. S aktivací si dávají načas nejen firmy, ale právě i některé úřady.

Už začátkem října se Petr Sedláček, tedy šéf České pošty – provozovatele datových schránek, nechal na konferenci 3IN slyšet, že se obává náporu uživatelů přicházejících schránku aktivovat na poslední chvíli: Systém je robustní ale teprve start bude tím opravdovým testem a trochu se obáváme toho, že pokud to všichni nechají na poslední den, dojde k tomu, že ten systém nebude v každou chvíli průchodný. (Podnikatel.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).