Hlavní navigace

Premier League pro českého diváka na novém kanálu Digi Sport?

1. 2. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
1. 2. 2010

Plány provozovatele satelitní služby Digi TV s vysílacími právy pro anglickou fotbalovou Premier League v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku nabývají jasnějších obrysů. Firma, která získala práva pro tyto země na následující tři sezóny, totiž provozuje v Rumunsku a Maďarsku vlastní sportovní kanál Digi Sport a přenosy z Premier League poutá na jejich internetových stránkách.

K TÉMATU: Jak to bude s přenosy Premier League v Česku? Práva vykoupil majitel Digi TV

Český provozovatel Digi TV, společnost Digi Czech Republic, si navíc již loni v dubnu registrovala internetovou doménu www.digisport.cz. V Rumunsku, kde je centrála provozovatele satelitní služby Digi TV, začal sportovní kanál Digi Sport vysílat loni v červenci. Později odstartovala i jeho maďarská verze a do konce roku v Rumunsku přibyl ještě kanál Digi Sport Plus, který nabízí souběžné vysílání dalších sportovní přenosů.

ČTĚTE TAKÉ: Vytvoří satelitní Digi TV vlastní sportovní kanál pro Premier League?

Práva pro anglickou fotbalovou Premier League získala rumunská agentura Important Media House, která má shodného vlastníka se společností RCS/RDS, provozovatelem satelitní služby Digi TV. Kromě satelitní platformy tato společnost provozuje největší kabelovou síť v Rumunsku, a kabelovou televizi nabízí i v Maďarsku a v omezené míře i na Slovensku.

NAPSALI JSME: Majitel Digi TV chystá sportovní kanál, shodují se lidé z branže

ICTZ23

Rumunská i maďarská verze kanálu Digi Sport vysílají přes satelit Eutelsat 10–02 na pozici 1 stupeň západně, který využívá i česká verze služby Digi TV. Pro české diváky jsou ale tyto programy zakódované. Pokud by firma chtěla spustit české vysílání Digi Sportu, potřebovala by k tomu získat registraci pro převzaté vysílání od české Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), a zajistit si české komentátory.

V Rumunsku nabízí kanál Digi Sport kromě Premier League také zápasy německé Bundesligy, motoristické Moto GP, basketbalovou NBA a tenisové turnaje ATP.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.