Hlavní navigace

Premiér Topolánek chválil ministra kultury za digitalizaci

29. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
29. 8. 2008

Mirek Topolánek coby předseda vlády včera navštívil ministerstvo kultury a odcházel z něj spokojený. Pochválil lidovce Václava Jehličku za přístup k digitalizaci. Upozornil na to server ČRo Digital. Spokojený byl především se schválením tzv. diginovely a souhlasem komerčních televizí s Technickým plánem přechodu (TPP). Topolánek řekl, že celou situaci kolem digitalizace nyní pokládá za odblokovanou a je tedy možné zahájit její proces a plnit jednotlivé termíny.

Musím říct, že digitalizace nemá jen ten smysl praktický, ale pro mě osobně rozšiřuje činnost ministerstva nejenom na umění tak, jak je běžně chápáno, ale i na proces vyrovnávání se s minulostí, na proces posilující svobodu slova, konstatoval předseda vlády Topolánek. Liberalizace celého sektoru pomocí digitálního vysílání je podle něj něco, co přispívá ke svobodě slova a k šíření myšlenek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).