Hlavní navigace

Přenos NHL vidělo na Nově přibližně půl milionu diváků

7. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

7. 10. 2008

Přímý přenos zahajovacího utkání kanadsko-americké NHL vidělo v sobotu na obrazovkách televize Nova 550 tisíc dospělých diváků. Informovala o tom agentura ČTK. Ta sice upozorňuje, že je to přibližně dvakrát více lidí, než kolik k obrazovce přilákají jarní zápasy play off české hokejové extraligy, ale konstatuje, že komerční jednička počítala určitě s úspěchem větším. Toto číslo by ale určitě potěšilo ředitele sesterského kanálu Nova sport Marka Kindernaye, který nedávno v rozhovoru pro DigiZone.cz konstatoval: V průměru mají nejatraktivnější fotbalové přenosy tak sedm set až osm set tisíc diváků, takže NHL by si půl milionu rozhodně zasloužilo.

MKT nástroje 2 tip

ČTĚTE TAKÉ: Galaxie sport končí, přichází širokoúhlá Nova sport

Utkání v sobotu sledovala pětina lidí starších 15 let v tu dobu u televizních obrazovek. O čtyři procenta vyšší byl podíl Novy v její hlavní cílové skupině diváků mezi 15 a 54 lety. ČTK porovnává sledovanost NHL s dalšími „nováckými“ pořady a rozhodně ji nepovažuje za úspěch. Například před dvěma týdny vysílala Nova v sobotu ve stejné době magazín Koření, Televizní noviny a X Mix – pořad recyklovaný z jarní soutěže X Factor. Na všechny se dívalo podstatně víc lidí než na hokej, konstatuje.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.