Hlavní navigace

Přenos NHL vidělo na Nově přibližně půl milionu diváků

7. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 10. 2008

Přímý přenos zahajovacího utkání kanadsko-americké NHL vidělo v sobotu na obrazovkách televize Nova 550 tisíc dospělých diváků. Informovala o tom agentura ČTK. Ta sice upozorňuje, že je to přibližně dvakrát více lidí, než kolik k obrazovce přilákají jarní zápasy play off české hokejové extraligy, ale konstatuje, že komerční jednička počítala určitě s úspěchem větším. Toto číslo by ale určitě potěšilo ředitele sesterského kanálu Nova sport Marka Kindernaye, který nedávno v rozhovoru pro DigiZone.cz konstatoval: V průměru mají nejatraktivnější fotbalové přenosy tak sedm set až osm set tisíc diváků, takže NHL by si půl milionu rozhodně zasloužilo.

Marketing Meeting balicek

ČTĚTE TAKÉ: Galaxie sport končí, přichází širokoúhlá Nova sport

Utkání v sobotu sledovala pětina lidí starších 15 let v tu dobu u televizních obrazovek. O čtyři procenta vyšší byl podíl Novy v její hlavní cílové skupině diváků mezi 15 a 54 lety. ČTK porovnává sledovanost NHL s dalšími „nováckými“ pořady a rozhodně ji nepovažuje za úspěch. Například před dvěma týdny vysílala Nova v sobotu ve stejné době magazín Koření, Televizní noviny a X Mix – pořad recyklovaný z jarní soutěže X Factor. Na všechny se dívalo podstatně víc lidí než na hokej, konstatuje.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).