Hlavní navigace

Přenos rozloučení s hokejisty v sobotu na Nově Sport a v neděli na ČT 4

9. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 9. 2011

Pietní akty, při nichž se o víkendu rozloučí s tragicky zesnulými hráči hokejového týmu ruské KHL Lokomotiv Jaroslavl fanoušci v ruské Jaroslavli a na pražském Staroměstském náměstí, nabídnou formou přímých přenosů Nova Sport a ČT 4. Placený kabelový a satelitní kanál Nova Sport, který jako jediný v České republice přenáší zápasy KHL, odvysílá v sobotu od 6:30 hod. ráno smuteční obřad a rozloučení s hokejisty Lokomotivu přímo v Jaroslavli.

K TÉMATU: Nova Sport odvysílá záznam čtvrtečního pietního aktu za hokejisty Lokomotiv Jaroslavl

Content 23

Přenos však budou moci sledovat i diváci, kteří nemají předplacen příjem Novy Sport, nejsledovanější česká televize jej totiž nabídne i na svém zpravodajském portálu tn.cz. V záznamu jej pak diváci Novy Sport uvidí tentýž den i ve 23:55 hod. Veřejnoprávní sportovní kanál ČT 4 pak mimořádně zařadí v neděli odpoledne přímý přenos z pietního aktu na Staroměstském náměstí v Praze. Zde měly být původně vystaveny rakve s ostatky tří českých hokejistů, kteří zahynuli s ostatními hráči Lokomotivu Jaroslavl. Na přání rodin pozůstalých se tak ale nakonec nestane a na místě se budou promítat snímky zesnulých hokejistů.

Patnáctiminutový přenos ČT 4 zařadí od 15:00 hod. a přeruší jím zápas mistrovství Evropy ve volejbale mezi Německem a Slovenskem. Hokejisté týmu Lokomotiv Jaroslavl tragicky zahynuli ve středu odpoledne při cestě na zápas do běloruského Minsku. Letadlo, kterým cestovali, krátce po startu havarovalo a na jeho palubě zemřelo na čtyřicet hokejistů, členů týmu a posádky letounu. Mezi oběťmi byli i tři čeští hokejisté: Jan Marek, Josef Vašíček a Karel Rachůnek.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).