Hlavní navigace

Přenosy z návštěvy Baracka Obamy šly do stovky zemí

6. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 4. 2009

Ve více než 100 zemích se objevily přenosy z návštěvy amerického prezidenta Baracka Obamy v Praze. Vysílání pro zahraniční partnery připravovala Česká televize, její signál živě přebíraly všechny významné televize světa v čele se CNN, Sky News, BBC či Euronews, napsala agentura ČTK.

Podle mluvčího ČT Ladislava Štichy Česká televize už vysílala tak obrovské podniky, jako bylo zasedání NATO a Mezinárodního měnového fondu či oslavy pádu železné opony. ČT měla jako člen Evropské vysílací unie EBU povinnost zajistit přenosy zcela ve své režii, takže žádný finanční zisk z toho pro televizi veřejné služby neplyne, podotkl.

BRAND

Rozsah přenosů přebíraných zahraničními společnostmi byl mimořádný. ČT přes EBU a agentury poskytla do celého světa všechny akce, na kterých mohl být pouze jeden televizní štáb. ČT také připravila pro zahraniční štáby pět stanovišť pro živé vstupy, kde se střídaly televizní štáby z celého světa. Nad rámec svých přenosů ještě vyrobila briefingy pro francouzskou, italskou, řeckou a rumunskou televizi,“ dodal Šticha pro ČTK.

V posledních týdnech byla návštěva amerického prezidenta již druhou významnou mezinárodní událostí, kterou Česká televize zprostředkovala světu. Předtím to bylo Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci, kde figurovala ČT jako tzv. host broadcaster zajišťující produkci přenosů do celého světa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).