Hlavní navigace

Přeskoč.cz chce být českým Tinyurl.com

4. 4. 2008
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Byla spuštěna nová česká služba Přeskoč.cz, alternativa k populární službě TinyURL. Ne vždy jsou totiž webové adresy krátké, stručné, jasné a zapamatovatelné. Často je tvoří změť znaků, kterou si obyčejný smrtelník může zapamatovat jen těžko. Funguje na principu přesměrování adres. Dlouhá a těžko zapamatovatelná URL jsou zkrácena do podoby preskoc.cz/xyz, popisuje službu Petr Soukup z týmu Chamanne.cz, který jí provozuje. Zkrácené adresy lze například snadno textově posílat pomocí SMS či e…

Byla spuštěna nová česká služba Přeskoč.cz, alternativa k populární službě TinyURL. Ne vždy jsou totiž webové adresy krátké, stručné, jasné a zapamatovatelné. Často je tvoří změť znaků, kterou si obyčejný smrtelník může zapamatovat jen těžko. Funguje na principu přesměrování adres. Dlouhá a těžko zapamatovatelná URL jsou zkrácena do podoby preskoc.cz/xyz, popisuje službu Petr Soukup z týmu Chamanne.cz, který jí provozuje. Zkrácené adresy lze například snadno textově posílat pomocí SMS či e-mailu, případně použít v tisku, kde není místo pro dlouhé nezapamatovatelné odkazy, popisuje dále. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).