Hlavní navigace

Přeskupení kanálů v polském DVB-T bude nakonec vypadat jinak

17. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telewizja Polska rozhodla o vyřazení kanálu TVP Polonia z tamního DVB-T. Jeho distribuce tu v podstatě nemá smysl. Stanice je určena Polákům žijícím v zahraničí.

Polská veřejnoprávní televize TVP se rozhodla nakonec pro jinou variantu přesunu svých kanálů v rámci DVB-T, než původně avizovala. Informoval o tom server Wirtualnemedia.pl, které mu to potvrdil tiskový mluvčí TVP Jacek Rakowiecki. Telewizja Polska se nakonec přece jen rozhodla vyřadit z nabídky program TVP Polonia, jehož distribuce zde v podstatě neměla smysl. Kanál je totiž určen pro Poláky žijící v zahraničí a je bez problémů dostupný na satelitu jako volně šířená stanice. Naopak dvojí distribuci, jak v SD, tak i v HD kvalitě, bude mít stanice TVP 1.

K TÉMATU: Sledujete DVB-T z Polska? 15. února vás čeká velké přelaďování

V multiplexu 1 bude šířen program TVP 1 HD, v multiplexu 3 zůstane stanice TVP 1 (SD). Důvod k tomuto kroku má být ten, že síť má o něco větší zásah než ta, v níž je šířena HD verze. Tento krok prý proběhl po konzultaci s tamním regulátorem KRRiT, a po podrobné analýze zákona. Z multiplexu 1 bude odpojena stanice TVP 2 (ta je v HD verzi dostupná v multiplexu 3). Na její pozici se má objevit stanice TVP ABC a místo po TVP Info, která se přesune do veřejnoprávní sítě, obsadí křesťanská televize Trwam. Zpravodajský kanál TVP zvětší po přesunu do multiplexu 3 zásah o 4,6 %.

Stávající složení multiplexů 1 a 3 v Polsku platné do 15. února:

Multiplex 1: TVP 1 HD, TVP 2, TVP INFO, TTV, ATM Rozrywka, Eska TV, Polo TV

Multiplex 3: TVP 1, TVP 2 HD, TVP Regionalna, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Rozrywka

Složení multiplexů 1 a 3 v Polsku od 15. února (tučně označeny novinky):

Content First 2022_tip temata

Multiplex 1: TVP 1 HD, TVP ABC (nahradí TVP 2), TV Trwam (nahradí TVP Info), TTV, ATM Rozrywka, Eska TV, Polo TV

Multiplex 3: TVP 1, TVP 2 HD, TVP Info (přesun z multiplexu 1) TVP Regionalna, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.