Hlavní navigace

Přeskupení kanálů v polském DVB-T bude nakonec vypadat jinak

17. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telewizja Polska rozhodla o vyřazení kanálu TVP Polonia z tamního DVB-T. Jeho distribuce tu v podstatě nemá smysl. Stanice je určena Polákům žijícím v zahraničí.

Polská veřejnoprávní televize TVP se rozhodla nakonec pro jinou variantu přesunu svých kanálů v rámci DVB-T, než původně avizovala. Informoval o tom server Wirtualnemedia.pl, které mu to potvrdil tiskový mluvčí TVP Jacek Rakowiecki. Telewizja Polska se nakonec přece jen rozhodla vyřadit z nabídky program TVP Polonia, jehož distribuce zde v podstatě neměla smysl. Kanál je totiž určen pro Poláky žijící v zahraničí a je bez problémů dostupný na satelitu jako volně šířená stanice. Naopak dvojí distribuci, jak v SD, tak i v HD kvalitě, bude mít stanice TVP 1.

K TÉMATU: Sledujete DVB-T z Polska? 15. února vás čeká velké přelaďování

V multiplexu 1 bude šířen program TVP 1 HD, v multiplexu 3 zůstane stanice TVP 1 (SD). Důvod k tomuto kroku má být ten, že síť má o něco větší zásah než ta, v níž je šířena HD verze. Tento krok prý proběhl po konzultaci s tamním regulátorem KRRiT, a po podrobné analýze zákona. Z multiplexu 1 bude odpojena stanice TVP 2 (ta je v HD verzi dostupná v multiplexu 3). Na její pozici se má objevit stanice TVP ABC a místo po TVP Info, která se přesune do veřejnoprávní sítě, obsadí křesťanská televize Trwam. Zpravodajský kanál TVP zvětší po přesunu do multiplexu 3 zásah o 4,6 %.

Stávající složení multiplexů 1 a 3 v Polsku platné do 15. února:

Multiplex 1: TVP 1 HD, TVP 2, TVP INFO, TTV, ATM Rozrywka, Eska TV, Polo TV

Multiplex 3: TVP 1, TVP 2 HD, TVP Regionalna, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Rozrywka

Složení multiplexů 1 a 3 v Polsku od 15. února (tučně označeny novinky):

KL23 hlasovani

Multiplex 1: TVP 1 HD, TVP ABC (nahradí TVP 2), TV Trwam (nahradí TVP Info), TTV, ATM Rozrywka, Eska TV, Polo TV

Multiplex 3: TVP 1, TVP 2 HD, TVP Info (přesun z multiplexu 1) TVP Regionalna, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).