Hlavní navigace

Přestala vám fungovat Retro Music Television? Nemáte přeladěno

Lukáš Polák

Hudební kanál, který nabízí skladby od 60. let minulého století mohou nyní sledovat pouze majitelé boxů pro příjem HD programů. Dostupný je všem zákazníkům CS Linku a Skylinku.

Doba čtení: 1 minuta

Zapnuli jste dnes hudební kanál Retro Music Television a zjistili, že nemá signál? Pokud jste zákazníkem satelitní služby CS Link nebo Skylink, chyba je na vaši straně. Stanice dnes o půlnoci ukončila vysílání na své původní pozici a nadále už vysílá pouze na frekvenci nové. Místo uvolnila nové celoplošné televizi Pětka, která odstartuje dnes ve 20 hodin a dostupná bude i prostřednictvím celoplošného multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group (CDG). Se změnou frekvence Retro Music TV souvisí i další novinky.

K TÉMATU: Retro Music Television přechází na DVB-S2 a 16:9, Skylink ji dá do balíčku Digital

Nejpříjemnější skutečností je ta, že program je nyní dostupný pro všechny zákazníky CS Linku a Skylinku, tedy už v základní nabídce Digital, která je díky servisnímu poplatku oceněna částkou 29 korun měsíčně. Program navíc vysílá v kompresním formátu MPEG-4, čili pro jeho sledování je nutný box pro příjem programů ve vysokém rozlišení (HDTV). Přeladění se teoreticky mohlo dotknout i některých kabelových operátorů. Pokud i vám program nejde, obraťte se na jeho zákaznickou linku.

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 11797/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S2/8PSK, kódování CryptoWorks a Irdeto

Našli jste v článku chybu?