Hlavní navigace

Prezidentská volba: na ČT od rána, na Nově od 12 a na Primě až večer

14. 2. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
14. 2. 2008

Zpravodajství z druhé prezidentské volby nebude zítra chybět na žádné české celoplošně vysílající televizi. Česká televize (ČT), NovaPrima budou mít v pátek 15. února ve Španělském sále Pražského hradu svoje zpravodajské štáby, v četnosti poskytování informací divákům se ale budou televize lišit.

Nejvíce vysílacího času vyhradila volbě prezidenta ČT. Stejně jako minulý pátek začnou den v „prezidentsky tradičním“ Dobrém ránu moderátoři Nora Fridrichová a Václav Moravec. Ranní vysílání ČT začíná za minutu šest na programech ČT 1 a ČT 24. V 9:30 dojde ke změně pořadu na Před polednem speciál moderovaný Danielou Drtinovou s komentáři ze studia. Volební společná schůze obou parlamentních komor začíná zítra opět v 10 hodin a ČT ji bude přenášet přímým přenosem.

Reportéři Jakub Železný a Alice Machálková budou v live vstupech informovat o dění v sále i v kuloárech rozhovorech s politiky, experty a komentátory, mapovat poslední politická vyjednávání předcházející volbě, chybět nebudou profily kandidátů a ve studiu na Kavčích horách analýzy politologů, novinářů, mediálních poradců, sociologů a pod, informoval tiskový mluvčí ČT Ladislav Šticha. Ve studiu vystřídá ve 14:30 moderátorku Danielu Drtinovou zpátky Václav Moravec, který tu povede pořad až do konce jednání.

V průběhu dne se budou na vysílání podílet všechna moderátorská a reportérská esa zpravodajství ČT, zmínil Ladislav Šticha a dodal: O vývoji volby bude ČT informovat i v případě, že dojde k jejímu prodloužení. S přímým přenosem vyhlášení výsledků hlasování vstoupí ČT do vysílání aktuálně. Případné programové změny na všech stanicích ČT budou divákům včas avizovány jak na obrazovce, tak na webových a teletextových stránkách ČT.

KL24

Prezidentské vysílání zasáhne také do programového schématu nejsledovanější komerční televize – Novy. Mluvčí stanice Veronika Šmítková serveru DigiZone.cz sdělila: Televize Nova bude o prezidentské volbě informovat stejným způsobem jako minulý pátek. Znamená to, že se počínaje polednem objeví ve vysílání Novy každou hodinu mimořádný živý přímý vstup z Pražského hradu. Reportéři Novy v něm seznámí diváky s aktuálními informacemi ze Španělského sálu. V případě jakýchkoli mimořádných událostí, např. přerušení volby nebo zvolení prezidenta po prvním kole, bude vysílání obvyklých pořadů ihned přerušeno a nahrazeno přímým vstupem s aktuálními informacemi, připomíná tisková zpráva Novy z minulého týdne.

Divácky nejskromnější podívanou plánuje divákům televize Prima. I při druhé volbě se soustředíme na kompletní informace, které přineseme ve Zprávách TV Prima, uvedl pro DigiZone.cz mluvčí Primy Ladislav Pavlík. Večer u zpráv by měla Prima divákům čekání vynahradit vyčerpávajícím souhrnem prezidentského dne. Přímo na místě volby budeme mít naše nejlepší redaktory, celkem budou informace získávat čtyři štáby, upřesnil Ladislav Pavlík.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).