Hlavní navigace

Prezidentské volby pokryje Česká televize prostřednictvím čtyř speciálních formátů

5. 11. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Česká televize začne přizpůsobovat program blížících se prezidentských voleb už tento měsíc, kdy odvysílá vydání interaktivního Hyde Parku s podtitulem Prezidentský speciál.

Mimořádnou pozornost chce Česká televize věnovat nadcházejícím prezidentským volbám, které se budou konat v naší republice na počátku příštího roku, a to historicky vůbec poprvé. Veřejnoprávní médium z Kavčích hor si pro diváky připravilo speciální formáty Interview – prezidentská volba, Hyde Park – prezidentský speciál, Prezidentská debata a Prezidentská superdebata. V případě, že by se rozhodovalo o finálním vítězi až ve druhém kole, nabídne ještě dva Prezidentské duely.

Historicky první přímé volbě prezidenta České republiky chceme poskytnout odpovídající prostor hodný této významné politicko-společenské události. Voliči potřebují získat zevrubné informace o jednotlivých kandidátech a jejich programech, aby se mohli při své volbě odpovědně rozhodnout. Věřím, že vysílání České televize jim bude tím nejlepším a nepropracovanějším zdrojem informací na českém mediálním trhu a naváže tak na kvalitně připravené předvolební vysílání ke krajským volbám, uvedl při této příležitosti generální ředitel České televize Petr Dvořák.

ČTĚTE TAKÉ: Mezinárodní verze CNN začne vysílat v 16:9. Na příští rok plánuje šíření ve Full HD

Pořad Interview – prezidentská volba bude dvacetiminutovým rozhovorem, do něhož budou postupně zváni všichni kandidáti na prezidenta republiky. Vysílat se bude na zpravodajském kanálu ČT 24. Vysílání začne v prosinci a poběží vždy ve všední dny od 18:30. Moderátorkou pořadu bude Daniela Písařovicová. Prostor pro individuální rozhovory poskytne také pořad Hyde park – prezidentský speciál.  Výhodou tohoto formátu je fakt, že se do něho mohou zapojit i sami diváci. Vysílání už začne v průběhu tohoto měsíce a potrvá do prosince. Moderovat ho bude Lukáš Dolanský.

NEPŘEHLÉDNĚTE: ČT 24 propustila moderátora zpráv Jana Hrubeše. Odchází i Jitka Sluková

ebf - tip do článku - debata

Třetím formátem budou Prezidentské debaty tří až čtyř kandidátů, jejichž kombinaci určí los. Skupinové debaty proběhnou v týdnu od 2. do 9. ledna 2013 ve městech Ostrava, Brno a Praha, a to v hlavním vysílacím čase od 20 nebo 21 hodin a potrvají 90 minut, přiblížila mluvčí České televize Michaela Fričová. Moderátorem debat bude dle očekávání Václav Moravec. Ten by se měl postarat i o prezidentskou superdebatu, formát, který bude pro všechny kandidáty společný a potrvá zároveň nejdéle – 120 minut. Vysílat se bude 10. ledna 2013 od 20 hodin na ČT 1 a ČT 24.

Vedle těchto speciálních pořadů připravuje ČT i mimořádné vysílání propagačních spotů v době předvolební kampaně a to v podobě ze zákona bezplatně poskytnutého vysílacího času jednotlivým kandidátům. Bezplatně poskytnutý vyhrazený vysílací čas budou moci kandidáti využít nejdříve 16 dní a nejpozději 48 hodin před zahájením volby prezidenta, doplnila Fričová. Historicky první přímá volba prezidenta bude bezesporu patřit k jednomu z vrcholů politického dění konce letošního a začátku příštího roku, myslí si ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).