Hlavní navigace

Prezidentský duel České televize se stal nejsledovanější debatou za posledních dvacet let

26. 1. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Česká televize
Veřejnoprávní ČT1 a ČT24 si včera večer naladilo v průměru 2,7 milionu diváků, kteří sledovali diskusi prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše.

Prezidentský duel České televize se stal nejsledovanější televizní politickou debatou v historii měření sledovanosti, když jej na obrazovkách sledovalo průměrně 2,7 milionu diváků starších 15 let. Dalších více než osmdesát tisíc diváků pak diskusi sledovalo včera na internetu.

ANALÝZA: Sledovanost prezidentské debaty na ČT dosáhla 2,7 milionu diváků. Jak se lišila od diskuse na Primě?

Prezidentský duel vysílaly od 20 hodin večer přímým přenosem programy ČT1 a ČT24 a moderovala ho Světlana Witovská. Podíl na sledovanosti přesáhl 56 procent. Živě na internetu se dívalo 67 tisíc lidí, dalších 15 tisíc si do včerejší půlnoci pořad pustilo na internetu odloženě. Nejsledovanějším momentem debaty byl okamžik krátce před devátou hodinou, kdy se dívaly bezmála tři miliony diváků. Celkový zásah debaty činil 3,5 milionu diváků.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).