Hlavní navigace

Při Facebookovém mazání falešných účtů došlo i na Ivetu Bartošovou

2. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mazání falešných účtů (a s nimi spojených Stránek, viz dnešní článek) na Facebooku má na „českém“ Facebooku i zcela konkrétní oběti. Přestala tak například existovat Iveta Bartošová – jediné pravé oficiální stránky (facebook.com/ivetabartos). Před zrušením měla stránka 106 168 fanoušků a do dějin českého Facebooku vstoupila mohutnými (a silně vulgárními) boji Stránky (hlavně v podobě Josefa Rychtáře) s fanoušky.

Mazání falešných účtů (a s nimi spojených Stránek, viz dnešní článek) na Facebooku má na „českém“ Facebooku i zcela konkrétní oběti.

Přestala tak například existovat Iveta Bartošová – jediné pravé oficiální stránky (facebook.com/ivetabartos). Před zrušením měla stránka 106 168 fanoušků a do dějin českého Facebooku vstoupila mohutnými (a silně vulgárními) boji Stránky (hlavně v podobě Josefa Rychtáře) s fanoušky.

Mazání účtů i Stránek proběhlo už na začátku září a zafungovalo velmi rychle. Facebook náhle smazal účty používané lidmi, kteří se pohybují na „temné“ straně Facebookového marketingu – tedy těmi, kteří disponovali desítkami tisíc falešných účtů i množstvím Stránek s desítkami až stovkami tisíc fanoušků. Zároveň  s jejich účty pak zmizela řada Stránek, které měly na sebe  nevázané jako správci. Pokud už Stránky s „podvodně“ získanými fanoušky nezmizely zcela, ztratila se jim běžně polovina fanoušků.

CIF - osobnosti

Jedinci postižení čistkou jsou samozřejmě zpět, založili si nové účty, pochopitelně opět bez vazby na jejich skutečná reálná jména. A lze předpokládat, že se jim během pár týdnů opět podaří vytvořit dostatek stránek s dostatečným počtem fanoušků, které budou sloužit stejnému účelu jako předtím. Včetně toho, že si prostě opět vytvoří tolik falešných účtů, kolik budou potřebovat.

Postup Facebooku při ověřování účtu samozřejmě nemůže zabránit tomu, aby někdo dostatečně zkušený neprošel. První ověření přes e-mailovou adresu neřeší nic, druhé ověření přes SMS na mobilní telefon také neřeší nic (není nic těžkého mít desítky čísel jen pro tento účel). Třetí ověření, spočívající v poslání kopie dokladu/dokladů, je v době Photoshopu také snadno řešitelné. A pokud už nechcete vládnout Photoshopem, tak není nic složitého na Internetu prostě stáhnout pár kopií občanských průkazů a použít je.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).