Hlavní navigace

Přichází Microsoft Silverlight 2 s DRM

Jiří Macich ml.

Microsoft uvolnil platformu Silverlight 2. Z novinek můžeme jmenovat třeba podporu technologie .NET Framework s Rich Base Class Library, pokročilou podporu skinů a šablon, funkci Deep Zoom pro práci s obrazovým materiálem v extrémně vysokých rozlišeních či implementaci ochranÿ obsahu Silverlight DRM založenou na technologii PlayReady. Silverlight 2 je multiplatformní záležitost. Vedle Windows XP a Windows Vista je podporován také Mac OS X (verze 10.4.8 nebo novější pro procesory Intel) a také…

Microsoft uvolnil platformu Silverlight 2. Z novinek můžeme jmenovat třeba podporu technologie .NET Framework s Rich Base Class Library, pokročilou podporu skinů a šablon, funkci Deep Zoom pro práci s obrazovým materiálem v extrémně vysokých rozlišeních či implementaci ochranÿ obsahu Silverlight DRM založenou na technologii PlayReady. Silverlight 2 je multiplatformní záležitost. Vedle Windows XP a Windows Vista je podporován také Mac OS X (verze 10.4.8 nebo novější pro procesory Intel) a také Linux. Silverlight 2 je plně kompatibilní se Silverlightem 1.

V České republice je jedním z největších projektů postavených na technologii Silverlight společný projekt BPA sport marketing a společnosti Telefónica O2 – tv.hokej.cz. Ten nabízí široké veřejnosti zcela zdarma živé internetové přenosy ze zápasů O2 Extraligy. Příkladem použití ze zahraničí mohou být internetové přenosy z olympijských her v Pekingu na NBCOlympics.com s výsledkem více než 50 milionů unikátních návštěvníků, 1, 3 miliardy shlédnutí, 70 milionů video streamů a 600 milionů minut shlédnutého videa, uvádí tisková zpráva.

Našli jste v článku chybu?
15. 10. 2008 11:00
A Vy jste opravdu od Mr. Macicha čekal nějaký obsahově hodnotný, pravdivý a kvalitní článek? Já už si na ty jeho bláboly tak nějak zvykl (něco jako Macich blindness).
15. 10. 2008 14:16
Dobře, takže jste se definitivně odkopal a mi nezbývá, než dát za pravdu prvnímu příspěvku pod mým komentářem. Bohužel. Pro vás, a možná ještě někoho dalšího, kdo by taky byl líný číst, co na tom vašem odkazu vlastně píší, to přeložím: 1) Microsoft Silverlight není multiplatformní - běží jen na nových Windows na Intel 32bit procesorech a pak ještě na novém Mac OS (stejný procesor). Nic víc Microsoft nezvládne. 2) existuje open source projekt Moonlight, sponzorovaný Novellem, který má s Micros…