Hlavní navigace

Regulace videowebů? Přihlásíme se, slibuje ředitel Stream.cz

1. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stream.cz je určitě objektem, který bude tím zákonem dotčen. Aktivně se přihlásíme k povinnosti respektovat ho, uvedl k regulaci internetového videa Miloš Petana (ředitel Stream.cz) v rozhovoru pro DigiZone.cz. Není si však jist, které části serveru Stream.cz vlastně mají být regulované. To chce řešit ve spolupráci s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání, které čeští zákonodárci i přes kritiku části odborné veřejnosti svěřili dohled nad internetovým videem. Těžkou hlavu dělá Miloši Petanovi…

Stream.cz je určitě objektem, který bude tím zákonem dotčen. Aktivně se přihlásíme k povinnosti respektovat ho, uvedl k regulaci internetového videa Miloš Petana (ředitel Stream.cz) v rozhovoru pro DigiZone.cz. Není si však jist, které části serveru Stream.cz vlastně mají být regulované. To chce řešit ve spolupráci s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání, které čeští zákonodárci i přes kritiku části odborné veřejnosti svěřili dohled nad internetovým videem. Těžkou hlavu dělá Miloši Petanovi zákonem uložená povinnost opatřit část videí titulky.

Například nevím, jak chápat takovouto povinnost vztaženou k převzatým pořadům z klasických televizí. Představte si, že by mohlo dojít k absurdní situaci, kdy převezmeme vysílané pořady a budeme je muset dodatečně otitulkovávat. Navíc z praktického hlediska by to musely být poměrně velké titulky, aby byly srozumitelné a čitelné. Představte si, jak velké písmo by v tom malém internetovém okénku, kde běží video, muselo být, říká Miloš Petana. Více i o dalších plánech provozovatelů Stream.cz v odkazovaném rozhovoru.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.