Hlavní navigace

Přijďte na Communication Wednesday na téma Digitální a propojená domácnost!

8. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelné setkání na téma broadbandové a mobilní komunikace se 21. listopadu zaměří na zdigitalizovanou moderní domácnost

Cestou z práce si překontrolujete maily, Facebook… a naprogramujete kávovar, aby vás čekal horký šálek přesně ve chvíli, kdy odemknete dveře. Ráno vás může probouzet domácí pekárna zazvoněním a čerstvě upečeným chlebem. A jestli nevstanete, bude to horší, protože o půl hodiny později vyjede na svou trasu hlučný vysavač.

Dnešní průměrná domácnost disponuje výpočetním výkonem kosmického střediska nedávné minulosti. Osobní počítače, chytré telefony, spotřební elektronika, bezpečnostní zařízení, termostaty, chůvičky, dálková ovládání, wi-fi sítě, internet v elektrické zásuvce… ale to je všechno jen začátek cesty k opravdové digitální domácnosti, která předvídá vaše potřeby, šetří energií, kde přístroje komunikují mezi sebou bez vašeho prostřednictví.

Na posledním letošním Communication Wednesday, který mediálně podporuje i server DigiZone.cz, se 21. listopadu od 18 hodin v PwC BusinessCommunityCenter (Kateřinská 40, Praha 2) dozvíte mimo jiné:

MM socky3

  • jak se rekonstruuje prvorepubliková vila, aby byla plně digitální a nebylo to vidět;
  • o čem si mezi sebou povídají vysavače;
  • jak využít solární panely a na co přitom dát pozor;
  • k čemu se doma může hodit Arduino;
  • jak se z obyčejné elektrické sítě dělá inteligentní a jaká kouzla se s ní dají provádět.

Přednášet bude publicista Petr Koubský, ředitel společnosti Insight Home Jan Průcha a Zbyšek Velebil ze společnosti Alkom Security. Registrovat se na tuto akci můžete zde.

Digitální domácnost není ani sci-fi, ani pro boháče. Je to náš normální život!