Hlavní navigace

Příjem kanálů BBC s malými parabolami bude v Česku možný do léta 2013

13. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ředitelka sekce BBC Distribution Alix Pyde se na technickém blogu veřejnoprávního média rozepsala o změnách, které probíhají v souvislosti s přesunem britských stanic na nové satelity.

Atraktivní stanice britské veřejnoprávní televize BBC bude možné přijímač nad územím Čech s parabolami běžných rozměrů přibližně do druhého kvartálu příštího roku. Na technickém blogu BBC o tom informovala šéfka BBC Distribution Alix Pryde. Chtěli bychom utnout spekulace, které se začaly v souvislosti s přesuny na satelitní pozici 28,2 stupně objevovat. Pokud bych měla rychle odpovědět, k přesunu programů BBC na nový satelit by mělo dojít ve druhé polovině roku 2013, uvedla Pryde.

ICTZ23

K TÉMATU: Dobrá zpráva pro diváky v Česku: Část britských stanic lze stále ze satelitu přijímat

Ředitelka BBC Distribution připomněla, že programy BBC je možné na jejich dočasném odbytišti naladit od února letošního roku. Jde o satelit Astra 1N. Ten se na svou definitivní pozici přesune v příštím roce. Očekává se, že Astra 2E, na níž se kanály BBC přesunou, zahájí svůj provoz ve druhém čtvrtletí příštího roku. Očekáváme, že programy BBC by se tedy měly přesunout na definitivní satelit v létě roku 2013, potvrdila Pryde. Její vyjádření určitě přivítal nejeden český divák s parabolou natočenou na tuto pozici.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.