Hlavní navigace

Prima bez reklam? Že by kvůli tomu už několik dnů zlobilo její HbbTV?

22. 12. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: archiv
AKTUALIZOVÁNO – FTV Prima nově divákům nabízí možnost sledovat za měsíční poplatek videa bez reklam. Na HbbTV jsou navíc nyní některé pořady zcela zpoplatněny, jiné jsou volné, ale zase nejdou vůbec přehrát.

AKTUALIZOVÁNO, 10:15: Jak nám sdělil jeden z našich čtenářů, který nechce být jmenován (obvykle je dobře informovaný), problém s HbbTV mohl vzniknout kvůli nejmenované reklamní kampani. FTV Prima zatím nevydala na toto téma oficiální tiskovou zprávu.

V uplynulých několika dnech jsme na několika televizorech různých značek napojených na několik poskytovatelů internetu registrovali problémy se spuštěním pořadu. Například včera na televizoru Philips 49PUS7502 šlo u seriálu Kapitán Exner jedno video spustit, další díl odehrál úvodní reklamy a už se nespustil a u jiného se zase pro změnu vůbec nespustila úvodní reklama a obrazovka zůstala stejná jen s točícím se kolečkem z teček. Reklama ani pořad nenaběhly ani po několika minutách, internetová linka byla samozřejmě v pořádku, stejně jako televizor.

Připomeňme si, že když FTV Prima zaváděla vnořené reklamy do pořadů pouštěných přes HbbTV, několik týdnů byly k vidění podobné problémy. A potíže měly i další televizory, které dříve vykazovaly na kanálech Prima bezproblémovou funkci HbbTV.

NAPSALI JSME: FTV Prima tlačí na uživatele svého VoD: plaťte 

Prima zahájí prodej reklamních spotů v hybridní aplikaci Prima Play

HbbTV na kanálech FTV Prima se už usadilo. A působí výborně

Webová stránka s popisem služby iPrima bez reklam.
Autor: Bohumil Herwig

Webová stránka s popisem služby iPrima bez reklam.

A dnešní Prima bez reklam? Prima už tuto službu kdysi měla. Nyní ji nabízí opět a systém je obdobný, i když se přece jen v něčem liší: můžete si bez reklam pouštět nejen nejrůznější pořady, ale také číst články na vybraných webech FTV Prima. Měsíční poplatek je 59 Kč, do 15. ledna 2018 ho firma snížila na 49 Kč.

Služba iPrima bez reklam navazuje na službu Prima Play Premium, která ale fungovala pouze na webu Prima Play. Nově mají uživatelé přístup ke stovkám pořadů a videí bez všech forem reklamního sdělení, a navíc získají videa v HD kvalitě, kompletní nabídku filmů a také si mohou sestavit vlastní program, říká Daniel Grunt, ředitel nových médií FTV Prima.

KL24

Co jsme se ale nedozvěděli, nicméně to zjišťujeme, je, zda se služba bude týkat i pořadů šířených přes HbbTV. Na stránkách „iPrima bez reklam“ jsem to nenašel, ale dozvěděl jsem se, že „stránky a videa bez reklam můžete po svém přihlášení používat až na pěti zařízeních. Spravovat svá registrovaná zařízení můžete ve svém uživatelském profilu, v části Nastavení. Jako samostatná zařízení se projevují i dva (či více) webových prohlížečů používaných na jednom PC (Mac). Doporučujeme proto používat pokud možno vždy jen jeden prohlížeč na jednom PC.“

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).