Hlavní navigace

Prima by měla začít vysílat v Brně digitálně od poloviny května

29. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 4. 2008

Komerční televize Prima chce začít ve druhé polovině května vysílat přes zemské digitální vysílání (zkráceně DVB-T) také v Brně. Dosud prostřednictvím této nové technologie vysílá pouze v Praze. Účastníkům konference v pražském hotelu Diplomat s názvem Digitální televize to řekl ředitel techniky Primy Patrik Slavík. Obyvatelé Brna a okolí v současné době mohou přijímat digitálně čtyři programy ČT a Novu, ještě letos by mohlo kromě Primy přibýt i hudební Óčko.

Rádi bychom spustili vysílání minimálně v Brně před Eurem. Nepouštěl bych se do žádných konkrétních dat… druhá polovina května, uvedl Slavík na dotaz, zda je pravdou, že podle některých informací se tak stane v neděli 25. května. Prima vlastní vysílací práva na letošní červnové fotbalové mistrovství Evropy.

V Brně dosud funguje síť vysílačů společnosti České Radiokomunikace, přes které digitálně vysílají ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 Sport a Nova. Prima a případně Óčko by vysílaly přes vysílače firmy Czech Digital Group (CDG), která zatím funguje pouze v Praze a okolí. Předpokládáme, že operátor sítě oslovil současné vysílatele, kteří vysílají – Óčko, Public TV, Noe, podotkl Slavík.

ICTZ23

Zdroj: ČTK, upraveno a zkráceno

ČTĚTE TAKÉ:
Petr Chajda: Digitalizace je pro Primu příležitost
Chajda pro LN: Od Eura si slibujeme větší penetraci našeho signálu

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.