Hlavní navigace

Prima chystá svůj vlastní videoportál, inspirovat se bude od MTG

15. 11. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
15. 11. 2011

Svůj vlastní videoportál, který by byl důstojnou konkurencí webů Voyo.cz od televize Nova a iVysílání.cz od České televize, chystá televize Prima. Podle serveru MediaGuru.cz se přitom chce inspirovat již existujícími videoportály mateřské skupiny Modern Times Group (MTG), která ve Skandinávii provozuje portály ViaPlay, založené na placených programech Viasat, a v Bulharsku NovaPlay, který provozuje tamní televize Nova, vlastněná MTG.

K TÉMATU: Prima utlumuje spolupráci se Stream.cz, nově ji naopak navazuje Nova

MTG vlastní poloviční podíl v Primě, fakticky však má v této televizní skupině hlavní slovo. Obchodní stratég MTG Will Davies na nedávném Foru Media v Praze prohlásil, že trendy propojování televize s internetem a konzumace televize přes internet budou nadále posilovat a televize se jim musí přizpůsobit. Prima letos na podzim výrazně omezila spolupráci s internetovou televizí Stream.cz od portálu Seznam.cz, na jejíchž stránkách původně nabízela videoarchiv svých pořadů.

ČTĚTE TAKÉ: Show Jana Krause míří i na YouTube. Včetně bonusů, co nebylo v televizi

MMF24

Na Stream.cz sice zůstal archiv zpravodajských pořadů a některých magazínů, ale například Show Jana Krause se přesunula na vlastní kanál světového videoportálu YouTube.com. Jiné pořady nabízí Prima pouze ve vlastním videoarchovu na webu iPrima.cz. MTG podle Daviese pozorně sleduje vývoj služby Google TV, která je zatím dostupná ve Spojených státech a její podíl na trhu roste Google TV nedávno oznámila poměrně rozsáhlé inovace a v příštím roce hodlá vstoupit na evropský trh. Zatím se chce ale zaměřit především na Británii.

MTG chce využít popularity sociálních sítí a jejich propojení s televizemi. U skupiny Prima se takto zatím daří především Primě Cool, která cílí právě na konzumenty sociálních sítí. Program má přes 100 tisíc fanoušků na Facebooku, Prima však zatím další internetové aktivity nerozvíjela, protože v nich podle generálního ředitele Marka Singera neviděla potenciál zisku. Zcela pak odmítala vytvářet pro internet unikátní obsah, který by nevyužila v televizi.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).