Hlavní navigace

Prima hledá velký televizní pořad, oslovila už několik produkcí

21. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 8. 2008

Televize Prima chce v příštím roce, ale klidně i později, nabídnout velký televizní pořad, kterým by mohla směle konkurovat nejúspěšnějším show Novy. Podle ekonomického deníku E15 proto v uplynulých týdnech oslovila velké televizní produkce, ale také filmové producenty. Uzávěrka přihlášek do konkurzu má podle E15 končit dnes.

Může to být cokoliv. Máme zájem o velký televizní formát, ať již je to seriál, soutěž, talk show nebo sitcom, cituje deník šéfredaktora vlastní tvorby Primy Rostislava Uhera. Mezi oslovenými firmami jsou Real TV, která připravovala pro Českou televizi pořad Vypadáš skvěle a pro Primu Top star magazín, společnost Frmol, jež točí pro ČT seriál Černá sanitka, Core Production, která pro Primu produkovala reality show Trosečník a Chůva v akci, ale také filmovou společnost Total Help Production Ivana Trojana a Biograf Jana Svěráka.

Content 23

Zájem o spolupráci s Primou projevila i společnost Dramedy Productions, která produkovala pro televizi Nova seriál Redakce a pro Českou televizi Horákovy. Sama Dramedy se v minulosti neúspěšně pokoušela získat jednu ze šesti prvních licencí pro celoplošné zemské digitální televizní vysílání. S Primou dlouhodobě jednáme, máme zájem jim něco nabídnout, řekl E15 spolumajitel Dramedy Filip Bobiňski.

Prima, na rozdíl od Novy, sází při výrobě většiny pořadů na externí produkce. Sama si připravuje pouze zpravodajství a vybrané publicistické pořady, jako je politická diskuse Nedělní partie. Nabídky na nový velký pořad, které se do dneška Primě sejdou, chce televize prostudovat během letošního podzimu. Výsledný formát můžeme vysílat nejdříve v roce 2009, vývoj podobného velkého pořadu trvá i dva nebo tři roky, míní Uher.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).