Hlavní navigace

Prima loni vygenerovala rekordní zisk. Dařilo se jí podobně jako před ekonomickou krizí

31. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Skupině kanálů televize Prima se v loňském roce dařilo. Česká komerční dvojka značně zvýšila svůj zisk, který dosáhl více než dvojnásobku oproti minulému roku.

Skupina kanálů televize Prima na tom byla v loňském roce po hospodářské stránce výborně. Podle informací ekonomického deníku E15 zisk značně překročil 250 milionů korun a tržby dosáhly necelých dvou a půl miliard korun. List dokonce uvádí, že Prima Group se v podstatě dostala na stejná čísla, která generovala před ekonomickou krizí v roce 2008. Není jeden hlavní důvod tohoto vývoje, je to komplexní záležitost, komentoval výsledek šéf obchodu Prima Group Martin Konrád.

BRAND

MINULÝ VÝSLEDEK: Zisk televize Prima byl v loňském roce téměř 120 milionů korun

Vliv na úspěch má programming, obchodní politika, marketing a celá řada dalších faktorů, uvedl také obchodní ředitel Primy Konrád. Ekonomický deník E15 připomíná, že skupina loni jako jedna z mála televizí vsadila na agresivní politiku. Ta spočívalo konkrétně v navýšení ceny reklamy v průměru o deset procent a navýšeny byly také sezónní indexy pro všechny typy reklamy. Pro letošek mají ceny inzerce vzrůst v průměru mezi osmi až patnácti procenty.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).