Hlavní navigace

Prima mizí z nabídky dalších placených televizních služeb na Slovensku

29. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 12. 2009

Hned tři poskytovatelé kabelové a IP televize na Slovensku vyřadili během tohoto měsíce ze svojí programové nabídky televizi Prima. Reagovali tak na přímý požadavek slovenské Rady pro vysílání a retransmisi, podle níž je šíření Primy na slovenském území neoprávněné. Sama Prima rozeslala loni v říjnu kabelovým operátorům na Slovensku dopis s žádostí, aby ji stáhli ze svých nabídek.

K TÉMATU: Pokračuje boj za vyřazení Primy ze slovenských kabelovek

MM socky3

Jenom během letošního prosince Prima zmizela z nabídky kabelové společnosti Satro, a z IPTV služeb Orange a Magio. Provozovatel poslední jmenované služby podle serveru Mediálne.sk uvedl v elektronickém programovém průvodci Primy, že byl nucen tento program vyřadit z nabídky.

Podobným způsobem už před lety zmizela z nabídky placených televizních služeb na Slovensku televize Nova. Tehdy byl hlavním důvodem start televize Joj, která byla slovenskou odnoží Novy (dnes je slovenskou „sestrou“ Novy televize Markíza, přímý konkurent Joj). Televize Joj zase letos v létě požádala české operátory placených televizních služeb, aby ji vyřadili z nabídek v tuzemsku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.