Hlavní navigace

Prima: na Aukro.cz řádila podvodnice, vybrala 400 000 korun

31. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zpravodajství televize Prima během víkendu přineslo informaci, že policie řeší trestní oznámení na údajnou podvodnici řádící v aukční síni Aukro.cz. Uživatelka vystupující pod přezdívkou Leni22 měla podle Primy nabízet přes známou českou aukční síň nové počítače se zárukou za vyvolávací cenu od jedné koruny. Od vítězů aukce prý vybírala peníze předem, ale počítače jim nedodala. Policie obdržela pět desítek trestních oznámení z různých koutů České republiky. Podle prvních zpráv zatím měla tato…

Zpravodajství televize Prima během víkendu přineslo informaci, že policie řeší trestní oznámení na údajnou podvodnici řádící v aukční síni Aukro.cz. Uživatelka vystupující pod přezdívkou Leni22 měla podle Primy nabízet přes známou českou aukční síň nové počítače se zárukou za vyvolávací cenu od jedné koruny. Od vítězů aukce prý vybírala peníze předem, ale počítače jim nedodala. Policie obdržela pět desítek trestních oznámení z různých koutů České republiky. Podle prvních zpráv zatím měla tato údajná podvodnice připravit uživatele Aukro.cz o 400 000 korun, ale není vyloučeno, že se částka vyšplhá výše, pokud se přihlásí ještě další oběti.

Content tip EARLY

Podle Primy byl poslední počítač vydražen začátkem července a od té doby Leni22 s kupujícími nekomunikuje. Na udávané adrese ve Zlíně prý nebyla spatřena více než rok. Zlínská policie případ prošetřuje. Aukční síň Aukro.cz už uživatelce Leni22 zablokovala účet a podvedeným uživatelům je připravena vyplatit náhradu škody do výše 20 000 korun. Podvedení se však musejí sami přihlásit na policii a dát o sobě provozovatelům serveru Aukro.cz vědět.

Své zkušenosti s podvodníky má Aukro.cz už třeba i z loňského roku. Tématu jsme se věnovali v článku Aukro: Pro bezpečnost uživatelů děláme dost. Podvody v online aukčních síních nejsou nic nového pod sluncem. Například mezinárodně oblíbená aukční síň eBay, která se pomaličku začíná zajímat o český trh, má velké problémy s prodejci padělků. V nedávné minulosti čelila několika žalobám výrobců luxusního značkového zboží, podle kterých se kvůli podílu na zisku z prodeje až tak moc nesnaží podvodníky odfiltrovat.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).