Hlavní navigace

Prima oficiálně potvrdila vypnutí svých HD kanálů v pražském DVB-T

8. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přestože diváci už nemohou v Praze pozemní cestou sledovat oba zmíněné programy v HD, jejich distribuce je přesto o něco kvalitnější. Jsou totiž přenášeny v kompresi MPEG-4/AVC.

Televizní skupina Prima ústy své mluvčí Marie Fianové serveru DigiZone.cz oficiálně potvrdila vypnutí kanálů s vysokým rozlišením (HDTV) v pražském DVB-T a jejich nahrazení stejnými programy ve standardní kvalitě. Fianová ovšem nezmínila důvod, proč k tomuto kroku došlo. Podle informací naší redakce bylo ale odpojení Primy HD a Primy Cool HD realizováno právě na základě požadavku této televizní skupiny. Oba programy je možné nadále sledovat v základních nabídkách placených služeb – v IPTV, kabelu a na satelitu.

K TÉMATU: Prima následuje Novu, Pražanům vypnula kanály s vysokým rozlišením v DVB-T

Přestože diváci už nemohou v Praze pozemní cestou sledovat oba zmíněné programy v HD, jejich distribuce je přesto o něco kvalitnější, než na jakou jsou zvyklí diváci v multiplexu 2 Českých Radiokomunikací. Prima HD a Prima Cool HD jsou totiž po převedení do standardního rozlišení nadále dostupné v kódování MPEG-4/AVC a jako zdrojový signál pro operátora je nadále používáno vysílání ve vysoké obrazové kvalitě. Pražská Regionální síť 12 funguje na kanálu 47 a kromě kanálů Primy zde žádné další stanice šířeny nejsou.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.