Hlavní navigace

Prima oficiálně potvrdila vypnutí svých HD kanálů v pražském DVB-T

8. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přestože diváci už nemohou v Praze pozemní cestou sledovat oba zmíněné programy v HD, jejich distribuce je přesto o něco kvalitnější. Jsou totiž přenášeny v kompresi MPEG-4/AVC.

Televizní skupina Prima ústy své mluvčí Marie Fianové serveru DigiZone.cz oficiálně potvrdila vypnutí kanálů s vysokým rozlišením (HDTV) v pražském DVB-T a jejich nahrazení stejnými programy ve standardní kvalitě. Fianová ovšem nezmínila důvod, proč k tomuto kroku došlo. Podle informací naší redakce bylo ale odpojení Primy HD a Primy Cool HD realizováno právě na základě požadavku této televizní skupiny. Oba programy je možné nadále sledovat v základních nabídkách placených služeb – v IPTV, kabelu a na satelitu.

K TÉMATU: Prima následuje Novu, Pražanům vypnula kanály s vysokým rozlišením v DVB-T

Přestože diváci už nemohou v Praze pozemní cestou sledovat oba zmíněné programy v HD, jejich distribuce je přesto o něco kvalitnější, než na jakou jsou zvyklí diváci v multiplexu 2 Českých Radiokomunikací. Prima HD a Prima Cool HD jsou totiž po převedení do standardního rozlišení nadále dostupné v kódování MPEG-4/AVC a jako zdrojový signál pro operátora je nadále používáno vysílání ve vysoké obrazové kvalitě. Pražská Regionální síť 12 funguje na kanálu 47 a kromě kanálů Primy zde žádné další stanice šířeny nejsou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).