Hlavní navigace

Prima Play v novém kabátě, televize spustila inovovaný videoarchiv

20. 9. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Změn doznala nejen homepage, ale i přehrávač. Videa jsou nově roztříděna do jednotlivých kategorií. Průměrný uživatel navštíví Prima Play sedmkrát měsíčně a přehraje si 13 videí.

Výrazná proměna Prima Play přichází po roce a půl od spuštění centralizovaného internetového archivu pořadů, které byly odvysílány kanály Prima (Family), Prima Cool, Prima Love a Prima ZOOM a televize k nim má internetová práva. Prima Play slouží jako platforma pro přehrávání videa napříč primáckými weby.

Informace, že Prima plánuje viedoarchiv inovovat, se objevily již začátkem roku. V rozhovoru pro Lupu to potvrdil Daniel Grunt, šéf firmy Prima online, která od letoška kompletně zastřešuje veškeré digitální aktivity pro FTV Prima.

Na hlavní stránce jsou nově umístěny nejolíbenější pořady každého dne. Videa se ale na homepage neobjevují automaticky.

Prima Play má svého editora, který každý den vybírá nejzajímavější obsah z našeho archivu a předkládá ho našim uživatelům na HP a propujuje Play s HP iPrima.cz, upřesnil Daniel Grunt.

Nová podoba Prima Play

Nová podoba Prima Play

Všechna videa disponují tzv. náhledy – pokud uživatel najede myší na video, je mu zobrazeno několik obrázků z videa. Nemusí tedy video spouštět, aby zjistil, zda se opravdu jedná o epizodu či video, o které měl zájem. Nově jsou videa kategorizována podle žánru, kanálu či druhu videa. Nová kategorizace umožňuje pokročilé filtrování. Videa tak lze procházet například podle abecedy, data vydání či žánru.

Uživatel by se měl nově na maximálně tři kliknutí dostat ke svému oblíbenému pořadu, říká Grunt.

Změny se ale neomezily pouze na homepage. Nová je například registrace i přihlašování, které by podle Grunta mělo uživatelům přinést snadnější a rychlejší přístup k videům v rámci placené sekce Prima Play premium.

Přepracovaný vzhled má také samotný přehrávač, který nyní nabízí možnost zvětšit video na celou stránku. Po skončení přehrávání se nově zobrazují související videa. Podobně jako třeba přehrávač na YouTube, umožňuje i nový přehrávač na Prima Play odkazovat na jednotlivé časy ve videu.

KL24

I po redesignu jsou ale v internetovém archivu Primy stále velké mezery. U některých pořadů, jako například Ano šéfe! jsou k dispozici jen díly z 4. a 5. série. Daniel Grunt to vysvětluje tím, že na předešlé série Primě už vypršela internetová práva. 

V srpnu dosáhla iPrima podle měření gemiusStream 24 milionů přehraných videí, což znamená meziroční nárůst o 436 %. Průměrný uživatel navštíví Prima Play sedmkrát měsíčně a přehraje si celkem 13 videí. V průměru si videa na Primě přehraje zhruba 500 tisích reálných uživatelů měsíčně.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).