Hlavní navigace

Prima: pokud regiony chtějí, mohou s námi v multiplexu 2 vysílat

6. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
6. 11. 2008

Zemské digitální vysílání televize Primamultiplexu 2 v současné době neobsahuje regionální odpojované vysílání studií, která s Primou sdílí kmitočty pro analogové vysílání a podle licenčních podmínek by je Prima měla pouštět do svého celostátního vysílání i v DVB-T. Podle technického ředitele Primy Patrika Slavíka je ale toto regionální odpojování možné a záleží pouze na konkrétních studiích, zda ho využijí.

ROZHOVOR: Kamil Levinský: Prima bude muset v digitálu snížit počet regionů

Technicky je regionální odpojování v multiplexu 2 možné. Čekáme na zájem regionálních televizí, řekl Slavík na středeční konferenci Tel.con 2008. Jak dále dodal, Prima se neobává toho, že by ji někdo obviňoval z nedodržování licenčních podmínek, protože v těch se píše, že má regionálním televizím, které na to mají nárok, umožnit přístup do jejich centrálního programu a odpojované regionální vysílání.

ebf - tip - debata

Faktem ale je, že ani jedna ze dvou skupin regionálních televizí, které sdílí analogové kmitočty s televizí Prima, dosud neuzavřela smlouvu s Českými Radiokomunikacemi jako operátorem multiplexu 2 o digitálním vysílání v této síti. Smlouvu neuzavřela studia sdružená v Regionální televizní agentuře (RTA) Jaroslava Berky, ani ta, která vlastní Primou ovládaná společnost Regio Media.

O tom, zda a kdy tyto regionální televize uzavřou smlouvy s ČRa, musí rozhodnout jejich představenstva, řekl Slavík. RTA už proti zařazení Primy do multiplexu 2 protestovala u Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Nelíbí se jí, že s ní Prima tento krok nekonzultovala. Původně totiž Prima měla vysílat v multiplexu 3 provozovaném společností Czech Digital Group (CDG).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).