Hlavní navigace

Prima pořádá na internetu anketu o digitálním vysílání

14. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 2. 2008

Televize Prima se rozhodla zeptat na svých internetových stránkách diváků, jestli využívají digitální vysílání. Anketa na webu www.iprima.cz dává hlasujícím možnosti: ano; ne, ale mám ho k dispozici; ne, nemám ho k dispozici a nevím. Podle průběžných výsledků z dnešního dne nemá digitální televizní vysílání k dispozici 46 procent hlasujících, využívají ho naopak čtyři z deseti respondentů. Těch, kteří mají digitální příjem k dispozici, ale zůstávají přesto u analogu, je podle ankety Primy osm procent. Pouze dvě procenta hlasujících vůbec netuší, na čem jsou.

KL22 hlasovani

Pokud bychom se v odpovědích soustředili pouze na situaci, kdy mají diváci digitální příjem k dispozici, je vzkaz pro Primu jasný. Po převážení výsledků totiž vyplývá, že když už mohou majitelé televizorů digitální příjem využít, pouze 16,3 procenta diváků zůstává u analogu. Zbylých více než 80 procent přeladí na digitální vysílání.

Prima v anketní otázce nespecifikuje, o jaký druh digitálního televizního vysílání by mělo jít. Televize také neuvádí, kolik lidí celkem v anketě už hlasovalo. V zemském digitálním příjmu (DVB-T) má Prima oproti konkurenční Nově a České televizi největší rezervy. Zatímco konkurenti vysílají v DVB-T na zhruba polovině území Česka, zemský digitální signál Primy dosud pokrývá pouze Prahu a část Středočeského kraje. Jak komerční dvojka, tak společnost Czech Digital Group jako provozovatel multiplexu, ve kterém Prima vysílá, plánují ale brzké rozšíření jejich DVB-T do Brna a Ostravy.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.