Hlavní navigace

Prima posiluje fotbal: koupila anglickou Premier League

29. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
29. 6. 2007

Na Primě se od srpna každou sobotu odpoledne objeví přímý přenos vybraného západu anglické fotbalové Premier League. Stanice zakoupila vysílací práva, která jí umožňují vybrat si, který sobotní zápas odvysílá. Prima tak má podstatně volnější ruce než satelitní a kabelový kanál Galaxie sport, který zápasy Premier League rovněž přenáší, ale někdy dává až pět zápasů z jednoho kola.

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

Sobotní přenosy, které budou začínat v 16:00, začnou dvacet minut před výkopem speciálně upraveným televizním studiem. Do něj bychom chtěli zvát bývalé i současné hráče a chystáme také nové spolukomentátory, prohlásil na čtvrteční tiskové konferenci šéfredaktor sportovní redakce Primy Jiří Nikodým. Televize odvysílá 34 kol Premier League a hlavním spolukomentátorem bude český reprezentant Vladimír Šmicer.

Kromě Nikodýma bude fotbalové přenosy na Primě komentovat také další sportovní moderátor Primy Radek Macháček a přibude i nový komentátor Jaroslav Plašil. Další jména stanice zatím zveřejnit nechtěla. Kromě Premier League získala Prima také práva na zářijový kvalifikační duel české reprezentace se San Marinem a příští rok odvysílá kompletní Mistrovství Evropy ve fotbale – Euro 2008.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).