Hlavní navigace

Prima představila podzimní novinky, kromě Pevnosti Boyard přijede třeba nový Top Gear

21. 7. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Karel Choc
UVNITŘ PREZENTACE – Podzim na Primě slibuje tři zásadní novinky – detektivní seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou v hlavní roli, cyklus mikrokomedií Jetelín a obnovenou soutěž Pevnost Boyard.

Generální ředitel FTV Prima Marek Singer na úvod vyzvedl úspěch jarních novinek – sledovanost seriálu Ohnivý kuře průměrně přesahovala jeden milion diváků a detektivní V.I.P. vraždy se pohybovaly kolem 950 tisíc diváků. Na podzim chceme navázat na jarní úspěchy. Kromě nových seriálů Mordparta a Jetelín sázíme na adrenalinovou soutěž Pevnost Boyard, která proběhne vůbec poprvé s českými účastníky. Vrátí se i Ohnivý kuře, Přístav a chybět nebude ani Ano, šéfe!, zrekapituloval novinky Singer.

Novinkový Seriál Mordparta tvoří osm uzavřených epizod a odehrává se na oddělení všeobecné kriminalistiky úřadu justiční a kriminální policie v jednom krajském městě. Každý díl bude sice tvořen jedním uceleným příběhem, celým seriálem ale prolnou i individuální osudy jednotlivých hrdinů, kterými jsou čtyři vyšetřovatelé a jejich šéf. V hlavní roli se představí Jiří Bartoška, Markéta Plánková, Pavel Batěk, Jiří Bábek a Vojta Kotek.

Druhou avizovanou novinkou je cyklus mikrokomedií Jetelín, který se odehrává ve stejnojmenné obci pár kilometrů od Prahy. Hlavními hrdiny jsou čtyři sousedé, kterým je kolem čtyřicítky a společně tvoří jednu velkou rodinu se všemi jejími klady i zápory. Titulní hrdiny ztvární Jitka Ježková, Jan Šťastný, Richard Genzer a Jiří Hána.

Otcem Fura bude Jan Rosák

Prima také hodně sází na znovuobjevenou soutěž Pevnost Boyard, ve které bude soutěžit vždy jeden pětičlenný tým známých osobností. Možnou výhru by pak soutěžící měli věnovat jedné z českých charitativních organizací. Soutěž bude moderovat Libor Bouček, v roli otce Fura se představí Jan Rosák. Mezi soutěžícími by se měl objevit například Jakub Prachař, Leona Machálková, Kateřina Neumannová, Vanda Hybnerová, Jakub Kohák, Táňa Kuchařová, Ondřej Brzobohatý nebo Agáta Prachařová.

Na podzim dojde pochopitelně i na oblíbené pořady o vaření, kromě klasiky v podobě Teď vaří šéf!, Prostřeno! a Prostřeno! Poslední večeře se na obrazovky vrátí i domácí kuchařka Karolína. Jako gastro novinky se objeví pořady Pečeme podle hvězd a Ohnivý kuře „Pod pokličkou“, které bude volně korespondovat se stejnojmenným seriálem.

Na podzim objeví i další kriminální seriál Polda v titulní roli s Davidem Matáskem, kterému bude sekundovat Igor Orozovič. Pro seriálové fajnšmekry je určena i repríza nesmrtelných Chalupářů. Dojde také na nové díly show Ano, šéfe! a žánr reality show doplní na Primě nový pořad Táta na plný úvazek, který představí otce v domácnosti a s dětmi, ale bez dozoru manželek.

Z filmových trháků se na hlavní Primě objeví například dva díly Tolkienova Hobita nebo Noc v muzeu: Tajemství hrobky. Na podzim pak Prima v premiéře odvysílá české filmy Padesátka a Celebrity s.r.o. Z dalších českých titulů uvidí diváci filmy Vybíjená nebo Hodinový manžel.

Prima Cool nabídne Top Gear s novými moderátory

Pro diváky Primy Cool jsou připraveny filmy jako Den nezávislosti, Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic nebo Robocop. Dojde i na seriály, jako jsou Vikingové, Minority Report, Shannara Chronicles a nejnovější díly Top Gearu s novými moderátory. Prima love si pro diváky připravila finálovou řadu seriálu Castle na zabití, premiérové díly britského seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté a odvysílá i další řadu Chirurgů.

Na filmové fanoušky cílí i nový kanál Prima Max, který si na podzim přichystal filmy jako Černá Labuť, Trosečník, Grandhotel Budapešť, Památkáři nebo klasiku v podobě snímků Kočka na rozpálené plechové střeše, Bullittův případ, Lawrence z Arábie, Doktor Živago nebo Zpívání v dešti.

ebf - partner 1

Premiéry si připravil i dokumentární kanál Prima Zoom, novinkou je například pořad V kokpitu, který bude sledovat práci pilotů, leteckých mechaniků nebo navigátorů. Z akvizičních pořadů láká Zoom na seriál Lov z produkce televize BBC a s komentářem sira Davida Attenborougha.


Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).