Hlavní navigace

Prima s Joj plánují další společný projekt, Nova s Markízou ho už natáčejí

14. 9. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
14. 9. 2010

Spolupráce nejsledovanějších českých a slovenských komerčních televizí bude pokračovat i v příštím roce, a dokonce s větší intenzitou. Televize Nova již natáčí společně se slovenskou Markízou česko-slovenskou verzi licencované soutěže Wipeout od společnosti Endemol, kterou chce odvysílat příští jaro, Prima se slovenskou Jojkou plánují na příští rok také společný projekt. Lidovým novinám to řekl generální ředitel Primy Marek Singer.

K TÉMATU: Projekt Novy a Markízy Wipeout nabírá jasnější obrysy

Nějaké záměry se již rýsují, ale zatím to není ke zveřejnění. Určitě to není něco, na čem bychom pracovali dlouhé roky. Ale chtěli bychom, aby se to k divákům dostalo už příští rok, uvedl Singer. Šéf Primy si pochvaluje vzájemnou spolupráci na soutěži Česko Slovensko má talent, s níž Prima poráží konkurenční Novu: Z mého pohledu je ta show kvalitní, a když to srovnám s formátem, jak byl připraven pro jiné země, tak náš pořad je ve špičce. Z tohoto pohledu jsme se spoluprací s televizí Joj spokojeni.

ČTĚTE TAKÉ: Reality show Farmář hledá ženu na Primě začne již 14. července

Obě televize se navíc při nákupu licence pro formát Got Talent zavázaly jejímu majiteli, společnosti FremantleMedia, že od ní odeberou několik dalších formátů ročně. Jedním z nich je například soutěž Farmář hledá ženu. Úvodní díl, v němž Prima a Joj představily farmáře usilující o zájem žen, obě televize odvysílaly již letos v létě. Samotnou soutěž si ale nechávají na příští rok, zřejmě na jaro. Na rozdíl od Talentu ale Farmáře připravují samostatně pro české i slovenské diváky.

MMF24

Nova s Markízou kromě formátu Wipeout chystají na podzim příštího roku další ročník pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar. Licenci pro tento formát televize zakoupily poté, co se s jejím majitelem, firmou FremantleMedia, dohodly na podmínkách, za jakých nebude považovat nynější talentovou soutěž Talentmania za plagiát licencovaného formátu Got Talent. V minulosti obě televize vysílaly „federálně“ také testy národa.

Rovněž Prima a Joj uvažují o dalších společných projektech. Je to jednoznačně pragmaticky na bázi toho, že když budeme mít společný záměr a najdeme společný projekt, tak nic nebrání tomu, abychom pokračovali dál společně, říká šéf Primy Marek Singer. Jojka navíc společně s další českou televizí Barrandov produkuje seriál Odsouzené a Barrandov od ní převzal koncept seriálu Profesionálové. Prima se zase u Joj inspirovala svými Krimi zprávami.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).