Hlavní navigace

Prima se dohodla s regiony, RTA omezí vysílání na 20 minut denně

13. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 8. 2007

Na jednotném vysílacím čase všech regionů, které sdílí kmitočty s televizí Prima, se dnes dohodli zástupci televize a Regionální televizní agentury (RTA) Jaroslava Berky. Od 1. září tak budou studia RTA vstupovat do vysílání Primy pouze dvacet minut denně, a to od 17:40 do 18:00 hod. Informoval o tom mluvčí Primy Ladislav Pavlík.

Podpisem smlouvy tak obě strany završily dlouhodobé jednání o vysílacích časech regionálního vysílání na Prima TV, sdělil Pavlík. Studia RTA od 1. ledna vstupují do vysílání Primy na tři hodiny denně, vždy od 7:00 do 8:00 a poté od 16:00 do 18:00. Část regionálního vysílání tvoří samostatné pořady RTA včetně zpravodajství a publicistiky, část pak koprodukce od hudebního kanálu Óčko. Tu však měla RTA zajištěnou pouze do konce letošního roku.

S dnes uzavřenou dohodou jsem velmi spokojený. Znamená uklidnění bouřlivých vod a především pozitivní krok vůči divákovi, kterému nabídneme jednotné vysílací schéma s přihlédnutím k regionálním specifikům, komentoval dohodu výkonný ředitel Primy Petr Chajda. Naším zájmem je nabízet zpravodajství a program v atraktivním čase, i pro nás tedy smlouva představuje dobré řešení, dodal majitel RTA Jaroslav Berka.

ebf - tip do článku - debata

Dohodu ještě musí schválit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), které Prima a regiony každoročně předkládají ke schválení nové vysílací časy odpojovaného regionálního vysílání. Odpojované vysílání RTA se týká Jihočeského, Jihomoravského, Zlínského, Moravskoslezského, Pardubického a Královéhradeckého kraje. V ostatních krajích už regiony vysílají v časech, na kterých se nyní Prima dohodla s RTA.

AKTUALIZOVÁNO: Dohoda mezi Primou a RTA týká pouze všedních dnů, o víkendech a svátcích regiony vysílat nebudou. Sdělil to mluvčí Primy Ladislav Pavlík.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).