Hlavní navigace

Prima se nemůže zbavit regionálního vysílání

3. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 10. 2011

ROZHODNUTÍ UVNITŘ Televize Prima se nesmí zbavit regionálního vysílání, jak se o to v minulosti pokoušela. Rozhodnul o tom Nejvyšší správní soud (NSS). Jak dnes referovala ČTK, i nadále tak budou platit licenční podmínky z roku 1994. NSS o tom informoval již v září, odůvodnění však zveřejnil až nyní. Celou záležitost bude projednávat znovu Městský soud v Praze.

K TÉMATU: Soud bude znovu projednávat připojování RTA do vysílání Primy

Na počátku byl požadavek televize Prima, která se chtěla zbavit lokálních oken konkurenční Regionální televizní agentury (RTA), po ukončení procesu přechodu na digitální pozemní vysílání (DVB-T). RTA se nyní v přesně stanovených časech připojuje do programu české komerční dvojky. RTA a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) podaly kasační stížnost a rozhodnutí městského soudu, který dal původně Primě za pravdu, bylo zrušeno.

ICTZ23

DOKUMENT: FTV Prima musí i nadále dávat ve svém vysílání prostor regionálním televizím

RTA dlouhodobě tvrdí, že má ještě minimálně dalších sedm let právo připojovat se do programu televize Prima. Prima s tím nesouhlasí. Usiluje prý jen o to, aby v prostředí digitálního vysílání měla stejné podmínky jako ostatní provozovatelé vysílání, tedy aby mohla celý den vysílat svůj program, připomíná podstatu celého sporu agentura ČTK. Licenční podmínku, která by případné regionální připojování do vysílání Primy zrušila, navrhla televize v březnu 2010.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.