Hlavní navigace

Prima se ve výrobě pořadů spolehne na externí produkci

23. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
23. 8. 2006

Komerční dvojka na českém trhu mění strategii ve výrobě pořadů a vlastní síly bude soustředit pouze na zpravodajství. Další pořady pro televizi Prima obstarají najímané firmy. Nová politika začne fungovat od podzimu, agentuře ČTK to včera řekla mluvčí televize Jana Malíková. V posledních letech podle mluvčí výroba pořadů vlastní tvorby neustále stoupala a kladla větší a větší nároky na kapacity Primy. Spolupráce s externími dodavateli bude oproti stávajícímu stavu efektivnější a přinese vedle optimalizace nákladů i další posun v kvalitě pořadů, zmínila Malíková.

ICTZ23

Externí firmy již pro Primu vyrábějí řadu pořadů pro podzimní schéma. Třetí řada Rodinných pout vznikne pod Etamp Film Production, seriál Letiště vyrábí Filmbrigade, soutěž 5+5 s Petrem Novotným pak společnosti Fremantle Media a Frmol Production. Svou produkční firmu Core production založil i výrobní ředitel Primy Radko Janoušek. Pro Primu vytváří hlavní podzimní pořad, reality show Trosečník, v produkci této firmy vzniknou i další díly Chůvy v akci. Možný střet zájmů zřejmě nikomu nevadí.

V minulosti vyráběla pořady pro Primu společnost TV Produkce, kterou vlastnil FTV Prima Holding. Podle dřívějších informací týdeníku Marketing a Media Prima s touto společností končí, stejně jako zhruba se třetinou zaměstnanců; ostatní mají pokračovat přímo pod Primou. Jana Malíková vývoj kolem TV Produkce agentuře ČTK dvakrát neosvětlila a omezila se na prohlášení: Restrukturalizace zatím ještě probíhá.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.