Hlavní navigace

Prima skončila v digitálním multiplexu 3, dnes se objeví v síti 2

31. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
31. 10. 2008

Dnes v noci zmizela z digitálního multiplexu 3, který provozuje společnost Czech Digital Group, komerční televize Prima. Důvod je jasný, stěhování české komerční dvojky do sítě 2 Českých Radiokomunikací. Pokud budou chtít diváci sledovat Primu i nadále, musí si znovu naladit svůj set-top-box nebo televizor s integrovaným digitálním tunerem. Většinou je postup stejný. Stačí v receiveru vstoupit do položky Instalace a zvolit automatické ladění. Lépe však uděláte, podíváte-li se do svého manuálu.

Tipy C

NEPŘEHLÉDNĚTE: Mapy pokrytí: síť 2 (Nova, Prima)

Majitelé přijímačů nově naladí v multiplexu 3 pouze kanály Óčko, Z1 a Public TV, v Praze ještě navíc religiózní TV Noe. Ke spuštění sítě 2, který bude Primu obsahovat, dojde dnes během dne a server DigiZone.cz vás o tom bude bezprostředně informovat. Jejím obsahem bude kromě české komerční dvojky také vysílání televize Nova. Ač se původně počítalo s tím, že Prima se objeví v multiplexu 3, své plány nakonec změnila. Vstup do sítě 2 oznámila televize sídlící na pražské Palmovce 30. září a postarala se tak zároveň o největší překvapení poslední konference Kulatý stůl, kterou náš server pořádal.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).