Hlavní navigace

Prima už převedla všechny své krajánky z regionů pod centrální redakci zpravodajství

11. 1. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Loni ještě dobíhala spolupráce Primy family s regionálními televizemi, které se do konce roku 2011 připojovaly do celostátního vysílání TV Prima. Poskytovaly jí své redaktory.

Všechna regionální studia a redakce zpravodajství Primy family, která dříve fungovala pod samostatnými regionálními televizemi v jednotlivých krajích, od letošního ledna podléhají přímo centrální redakci zpravodajství FTV Prima. Televizní skupina tak dokončila proces „odříznutí“ regionálních televizí, které podle dřívější licence musela pouštět do svého vysílání. Připojování regionů do hlavního kanálu Primy sice skončilo na Silvestra 2011, během loňského roku ale regionální televize ještě zajišťovaly zázemí krajským štábům Primy family.

Z ARCHIVU: Vysílání Primy končí! Od 1. ledna 2012 z ní bude Prima family, bez regionů

Od letošního ledna však už krajské a oblastní redakce zpravodajství Primy fungují už samostatně, oznámila ve čtvrtek šéfka zpravodajství a publicistiky FTV Primy Jitka Obzinová. Například příspěvky ze Středočeského kraje tak do všech pořadů zpravodajské hodiny Primy family (včetně VIP a Krimi zpráv) zajišťují dosavadní redaktoři přímo pro domovskou redakci hlavního kanálu Primy. K obdobné změně došlo od 1. ledna také v Plzni, kde redaktoři Miroslav Sedáček a Vladimír Pikner využívali zázemí tamní krajské televize Zak.

K TÉMATU: Síť regionálních televizí R1 zanikne, Prima je prodá a R1 Lyru zruší

cif - debata 2

“Partnerem televize Prima nejsme od 1. 1. 2013, jelikož dva zmínění redaktoři TV Prima (Miroslav Sedláček a Vladimír Pinker), kterým jsme poskytovali zázemí, byli celý rok 2012 redaktory televize Zak, kteří realizovali smluvní plnění mezi Zak TV a TV Prima,” řekl serveru DigiZone.cz mluvčí Zak TV Viktor Nový. Redaktoři, kteří v regionálních televizích na zakázku pracovali pro Primu, tak nyní fungují už nezávisle na regionálnách studiích a staly se přímo zaměstnanci redakce zpravodajství FTV Primy.

„Tímto krokem jsme posílili naši domovskou redakci. Věřím, že jsme v tomto personálním obsazení společně s našimi dodavateli schopni plně pokrýt zvýšené nároky prodloužené zpravodajské hodiny. Nová struktura by měla napomoci hladšímu fungování celého oddělení,“ vysvětlila Jitka Obzinová. Restrukturalizace redakce zpravodajství FTV Primy přímo souvisí s rozšířením zpravodajské hodiny Primy family o denní publicistický pořad Reportéři na vaší straně.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).