Hlavní navigace

Prima už ví, které analogové dokrývače vypne 31. října ve středních Čechách

23. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
23. 10. 2009

AKTUALIZOVÁNO Televize Prima již zveřejnila na svých webových stránkách seznam malých i velkých analogových vysílačů, které vypne k 31. říjnu v rámci ukončení tohoto způsobu šíření v oblasti Prahy a středních Čech. Z webových stránek vyplývá, že půjde o jeden vysílač velkého výkonu a o devět dokrývačů nebo stožárů lokálního významu.

Silné vysílače: Praha – Cukrák (7. kanál)

Lokální vysílače a dokrývače: Městečko u Křivoklátu (23. kanál), Nespeky (58. kanál), Praha – Krč (6. kanál), Příbram (42. kanál), Rataje nad Sázavou (47. kanál), Srbsko (56. kanál), Vlašim (45. kanál), Čtyřkoly (21. kanál) a Karlštejn (21. kanál).

I po 31. říjnu 2009 si Prima ponechá ve středních Čechách devět analogových dokrývačů, například v Berouně nebo Benešově, ale také na problematickém Posázaví, které je špatně pokryté signálem zemské digitální televize. Tyto dokrývače může Prima provozovat až do listopadu 2011, ale vypne je zřejmě dříve – jakmile dořeší dokrytí signálem DVB-T.

KL24

NEPŘEHLÉDNĚTE: Přehled všech středočeských analogových vysílačů s termíny jejich vypínání

Česká televize zveřejnění seznam vysílačů, které vypne, na pondělí tiskové konferenci Národní koordinační skupina (NKS). Televize Nova se pro vypnutí malých vysílačů a dokrývačů prozatím nerozhodla, a to nejen v Praze a středních Čechách, ale i dalších oblastech.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).