Hlavní navigace

Prima vysvětlila, jak je to u ní se širokoúhlým formátem

22. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 12. 2009

Televize Prima již více než rok požaduje při nákupech nových pořadů širokoúhlý formát 16:9. Serveru DigiZone.cz to sdělila mluvčí televize Prima Jana Kocová. U akvizičních formátů jsme závislí na materiálech, které má připraveny distributor. Naším prioritním požadavkem při nových nákupech je již více než rok formát 16:9, uvedla Kocová.

ČTĚTE TAKÉ: Prima po Novém roce? Ještě levněji a bez Velmi křehkých vztahů

Čtenáři našeho serveru v diskusi pod včerejším článkem uvedli, že v širokoúhlém formátu se na Primě již objevují také filmy z bloku Prima kino. V sobotu např. česká komerční dvojka vysílala v 16:9 animovaný snímek Roboti. Pořady, které máme k dispozici ve formátu 16:9, v tomto formátu také vysíláme. To se týká jak TV Prima tak Prima Cool. Změna formátu vlastní tvorby je jednodušší, jelikož výrobu máme „pod kontrolou“, upřesnila mluvčí Primy.

BRAND23 Workshop

NEPŘEHLÉDNĚTE: Digitální vysílání není pro regiony Primy povinností

Jak uvedl pro DigiZone.cz technický ředitel stanice Patrik Slavík, od příštího roku by se měly objevovat v širokoúhlém formátu také reklamní spoty. Co se týká přesnějšího termínu, s největší pravděpodobností půjde o březen. Složitější situace však může být u některých starších pořadů. Problémem je, že mnohdy distributor nemá verzi 16:9 k dispozici. Každopádně titulů ve formátu 16:9 jsme v rámci akvizice odvysílali už hodně, konstatovala Jana Kocová. Také zpravodajství do budoucna přechod na širokoúhlý formát čeká, ovšem nejprve je nutné inovovat např. kamerový řetězec a vysílací režii.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).