Hlavní navigace

Prima žádá o satelitní a kabelovou licenci pro nový program Prima klub

6. 5. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
6. 5. 2008

Televize Prima požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o vydání satelitní licence pro program Prima klub. S projektem stejného názvu se Prima před třemi a půl lety přihlásila do licenčního řízení na programové pozice v přechodných zemských digitálních multiplexech B a C.

Kvůli slyšení před RRTV dnes generální ředitel Primy Marek Singer nestihl začátek tiskové konference své televize o fotbalovém Euru. Mluvčí stanice Ladislav Pavlík poté potvrdil, že šéf Primy zavítal na vysílací radu kvůli „druhému programu TV Prima“. Název Prima klub má být pracovní a není jisté, zda u něj televize zůstane.

Získat licenci pro satelitní televizní vysílání je velmi snadné. Oprávnění od RRTV získá prakticky každý, kdo splní formální požadavky na podobu žádosti a zaplatí správní poplatek padesát tisíc korun. Podobným způsobem získala loni na podzim Nova satelitní licenci pro svůj filmový kanál Nova Cinema.

Žádost Primy přímo nesouvisí s Technickým plánem přechodu na zemské digitální vysílání (TPP), nejde o kompenzační licenci, kterou by měla získat za souhlas s harmonogramem digitalizace. Prima klub by se ale mohl stát kompenzačním programem Primy poté, co se druhá komerční televize podepíše pod TPP a požádala by o vydání kompenzační licence právě pro tuto stanici.

KL24

O zaměření nového satelitního programu nechce vedení Primy zatím příliš hovořit. Marek Singer však minulý týden v on line rozhovoru na serveru Aktuálně.cz řekl, že určitě potěší diváky seriálu Ošklivka Katka. Předseda RRTV Václav Žák pak serveru Týden.cz řekl, že Prima žádá o licenci pro televizi pro ženy a kromě satelitu chce vysílat také prostřednictvím kabelových rozvodů.

V licenčním řízení v roce 2004 charakte­rizovala televize program Prima klub jako další plnoformátovou televizi, která bude doplňovat hlavní kanál Primy. Když na Primě poběží pořad pro ženy, na Primě klub budeme vysílat něco pro muže, abychom zasáhli co největší publikum, vysvětloval tehdejší generální ředitel Primy Martin Dvořák. Kromě Primy klub stanice uvažovala také o vlastním sportovním, ale také zpravodajském kanálu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).