Hlavní navigace

Prima zakázala v dnešní Krausově show kandidáta ODS na primátora Prahy

15. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 10. 2010

Kandidát ODS na funkci primátora hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda nesmí vystoupit v dnešním vydání pořadu Show Jana Krause na televizi Prima. Rozhodlo o tom vedení televize, které se obává porušení volebního zákona, neboť dnes a zítra probíhají v celé České republice komunální volby. Podle zpravodajského serveru iDnes.cz produkční telefonovali Svobodovi ve čtvrtek půl hodiny před natáčením, ať nejezdí.

K TÉMATU: Jan Kraus tvrdí, že ČT chtěla jeho pořad Uvolněte se, prosím cenzurovat

Pana Svobodu rádi uvítáme v některém z příštích dílů show. V této chvíli ale respektujeme zákon. Zítra jsou komunální volby a pan Svoboda je jedním z kandidátů na post primátora, řekla webu mluvčí Primy Jana Kocová. V té době už ovšem Prima vysílala upoutávky na dnešní vydání Show Jana Krause, v nichž kandidáta ODS na pražského primátora zmiňovala. Svoboda serveru iDnes.cz řekl, že ho rozhodnutí televize překvapilo.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Jan Kraus končí v České televizi s pořadem Uvolněte se, prosím

Lídr pražské ODS pro komunální volby bude chtít od Primy vysvětlení a pak se teprve rozhodne, zda do Show Jana Krause přijde v některém z náhradních termínů. Názor Jana Krause web nepřinesl. Jedním z důvodů, proč Kraus letos v létě neprodloužil smlouvu s Českou televizí na pořad Uvolněte se, prosím a odešel na konkurenční Primu, přitom bylo zasahování vedení televize do dramaturgie show a výběru hostů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.