Hlavní navigace

Prima získala licence pro zvláštní přenosové systémy. Tají, k čemu je využije

4. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V tiskové zprávě, kterou vysílací rada poslala médiím, se zmiňuje distribuce prostřednictvím internetu, konkrétně se týká portálu iPrima.cz a videoslužby Prima Play.

Společnost FTV Prima, provozovatel kanálů Prima, Prima Cool, Prima love, Prima Zoom a Prima Max, získala na posledním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nové licence pro tyto televize (s výjimkou poslední jmenované) na takzvané zvláštní přenosové systémy. K čemu je chce firma využít, oficiálně prozatím tají. Tato aktivita souvisí s našimi připravovanými projekty, které bychom v nejbližších měsících rádi spustili, sdělil serveru DigiZone.cz bez bližších podrobností šéf nových médií FTV Prima Daniel Grunt.

ebf - tip do článku - debata

ROZHOVOR: Daniel Grunt: Placená videotéka bude ViaPlay, hledáme vhodný termín spuštění

V tiskové zprávě, kterou regulátor poslal médiím, se zmiňuje distribuce prostřednictvím internetu, konkrétně se týká portálu iPrima.cz a videoslužby Prima Play. Pro každou televizi jsou pak registrovány ještě vlastní adresy, mimo jiné zoom.iprima.cz, cool.iprima.cz a love.iprima.cz. V oblasti internetových aktivit FTV Prima je již známo, že svůj obsah chce nabídnout společnost prostřednictvím hybridního vysílání a v následujících měsících by se měli zájemci dočkat i lokalizované verze skandinávského portálu ViaPlay.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).